Help for English

Present Perfect Tenses with yet

 

Prosim Vas, ako je to s pouzitim Present Perfect Simple a Present Perfect Continuous v tejto vete: We ..... (run) for 40 minutes yet- there are still 10 minutes left. Pravidlo, ze yet sa pouziva iba v Present Perfect Simple plati vzdy a aj tu? Dakujem.

We've been running for 40 minutes.(zdů­razňujeme činnost,ne výsledek)

Musí tam být simple a v záporu: We haven't run for 40 minutes yet, there are still 10 minutes left (čili běžíme 30 minut).

We've been running for 40 minutes. Yet, there are still 10 mins left.

yet – přesto, i tak

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 8 lety

We've been running for 40 minutes. Yet, there are still 10 mins left.

yet – přesto, i tak

to je sice ok ale yet zde ma jiny vyznam nez myslel avva.

Záleží na tom, jak je původní zadání. Není to totiž asi správně přepsané, tak variant je víc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 8 lety

Záleží na tom, jak je původní zadání. Není to totiž asi správně přepsané, tak variant je víc.

Lucka, presne takto som to nasla v jednom z testov, nie je tam ziadna chyba v prepise a vasa odpoved ako jedina dava zmysel. Dodrzali ste totiz zapor, ktory si yet vyzaduje. Ide mi o to, ci si myslite, ze toto je jedina moznost alebo ci si viete predstavit tuto istu vetu aj s Continuous cize We haven´t been running for 40 minutes yet- there are still 10 minutes left. Dakujem.

Z jakého to máte testu? Mně to nedává moc smysl…

Je zvláštní, že čím víc o tom přemýšlím, tím spíš se přikláním k té verzi s průběhovým, který mi teď dává větší smysl, ale třeba se mýlím. Protože když si řeknu: we have been running for 40 minutes already, tak to dává smysl a pokud bych tuto větu chtěla dát do záporu (zatím neběžíme ani 40 minut), tak by to mělo být we haven't been running for 40 minutes yet:-?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 8 lety

Z jakého to máte testu? Mně to nedává moc smysl…

Mně to taky ze začátku přišlo divný, ale někteří lidé dokáží běžet i déle jak pět minut, na rozdíl ode mě, takže můžou běžet nějakou hardcore dvanáctiminutovku, a tudíž si hlídají hodinky a jeden druhému říká, že ještě neběží ani těch 40 minut, že do uběhnutí těch 40 minut jim zbývá deset.

Už mně to taky dává smysl. Otázka je, jestli se to tak opravdu dá říci.

Vlastně říkáme (tak jak píšeš):

We have been running for less than 40 minutes.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 8 lety

Z jakého to máte testu? Mně to nedává moc smysl…

Je to zo stranky, ktoru administruje nejaka nemka, tu je link

veta c.4, akurat som si teraz vsimla, ze moja ucitelka odtial vymazala “not”. Neviem preco..

Neexistuje pravidlo, ze yet sa moze viazat LEN na SIMPLE? V gramatike od Alexandra to pisu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od avva vložený před 8 lety

Je to zo stranky, ktoru administruje nejaka nemka, tu je link

veta c.4, akurat som si teraz vsimla, ze moja ucitelka odtial vymazala “not”. Neviem preco..

Neexistuje pravidlo, ze yet sa moze viazat LEN na SIMPLE? V gramatike od Alexandra to pisu.

No kdybyste tam to NOT napsala, nemuseli jsme se do toho tak zamotávat. :-)

Kdo je Alexandr?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 8 lety

No kdybyste tam to NOT napsala, nemuseli jsme se do toho tak zamotávat. :-)

Kdo je Alexandr?

Louis G. Alexander – Longman English Grammar

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radim45 vložený před 8 lety

Louis G. Alexander – Longman English Grammar

Díky.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.