Help for English

Aký je správny výraz alebo preklad?

 

Viete poradiť aký výraz sa v angličtine používa v gastronómii?

v hoteli je niekedy potrebné namiesto raňajok /snídane/ pripraviť balíček na cestu /napríklad obložené rohlíky/
Aký správny výraz použiť na pomenovanie tohto balíčka v angličtine. Poraďte ako sa hosťa opýtať či na zajtra pripraviť balíček s jedlom namiesto raňajok.
Ďakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Viera Gálová vložený před 8 lety

Viete poradiť aký výraz sa v angličtine používa v gastronómii?

v hoteli je niekedy potrebné namiesto raňajok /snídane/ pripraviť balíček na cestu /napríklad obložené rohlíky/
Aký správny výraz použiť na pomenovanie tohto balíčka v angličtine. Poraďte ako sa hosťa opýtať či na zajtra pripraviť balíček s jedlom namiesto raňajok.
Ďakujem

Oficiálního na to myslím nic není, ostatně ani v češtině/slo­venštině. Často se používá breakfast box.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Viera Gálová vložený před 8 lety

Viete poradiť aký výraz sa v angličtine používa v gastronómii?

v hoteli je niekedy potrebné namiesto raňajok /snídane/ pripraviť balíček na cestu /napríklad obložené rohlíky/
Aký správny výraz použiť na pomenovanie tohto balíčka v angličtine. Poraďte ako sa hosťa opýtať či na zajtra pripraviť balíček s jedlom namiesto raňajok.
Ďakujem

Otázka by mohla být třeba “Do you want me to make a breakfast box for you (instead of regular breakfast)?” / How about I make… / Shall I make…

Pokud jde o hotel a ne malý penzion, tak WE make a nikoli I make… nebude to dělat číšník nebo recepční.

Často si o to host říká sám. Nemůžete mu to nabídnout, když neznáte čas jeho check outu z hotelu. Pokud ale už víte, že snídani host ráno nestihne, můžete mu to prostě nabídnout normálně “Would you like a breakfast box (tomorrow morning)?”

Nesprávne som to napísala – jedná sa o penzion nie hotel, takže tam každý zamestnanec robí všetko. Dopĺňam si slovnú zásobu. Ďakujem za všetky rady. Je to pre mňa veľká pomoc. Musím sa toho ešte veľa naučiť. Na internete som našla len veľmi málo informácií. A takisto je to aj s učebnicami.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Viera Gálová vložený před 8 lety

Nesprávne som to napísala – jedná sa o penzion nie hotel, takže tam každý zamestnanec robí všetko. Dopĺňam si slovnú zásobu. Ďakujem za všetky rady. Je to pre mňa veľká pomoc. Musím sa toho ešte veľa naučiť. Na internete som našla len veľmi málo informácií. A takisto je to aj s učebnicami.

V tom případě se podívejte do našeho kurzu obchodní angličtiny. Osmá lekce se věnuje hotelů a najdete tam toho opravdu hodně. Využijete to jistě i v penzionu :-)

Áno, máte pravdu, tú lekciu som si už prešla. Mimochodom, objavila som na nete jednu učebnicu: Angličtina pro provoz hotelů a společného stravování – Josef Pytelka. Chcem sa opýtať: Je na tomto fóre niekto, kto sa z nej už učil?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Viera Gálová vložený před 8 lety

Áno, máte pravdu, tú lekciu som si už prešla. Mimochodom, objavila som na nete jednu učebnicu: Angličtina pro provoz hotelů a společného stravování – Josef Pytelka. Chcem sa opýtať: Je na tomto fóre niekto, kto sa z nej už učil?

Já ji znám. Ona to vlastně ani není moc učebnice jako spíš příručka. Jako doplněk proč ne, už jen s ohledem na nízkou cenu.

Učebnic pro hotely a catering a vůbec cestovní ruch je poměrně málo, hlavně těch českých, kvalita pak často docela nízká. Ani britských učebnic moc není, ale tam je výběr větší.

Otázkou je, k čemu takovou učebnici potřebujete, zda pro sebe jako samouk, zda pro skupinu jako učitel, zda se chcete zaměřit pouze na hotel nebo na cestovní ruch obecněji.

Co třeba takeaway box?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 8 lety

Já ji znám. Ona to vlastně ani není moc učebnice jako spíš příručka. Jako doplněk proč ne, už jen s ohledem na nízkou cenu.

Učebnic pro hotely a catering a vůbec cestovní ruch je poměrně málo, hlavně těch českých, kvalita pak často docela nízká. Ani britských učebnic moc není, ale tam je výběr větší.

Otázkou je, k čemu takovou učebnici potřebujete, zda pro sebe jako samouk, zda pro skupinu jako učitel, zda se chcete zaměřit pouze na hotel nebo na cestovní ruch obecněji.

Potrebujem nejakú učebnicu pre seba – pracujem v penzióne, mám za sebou jednu sezónu. Moja angličtina nie je veľmi dobrá, takže neprichádzajú do úvahy nejaké príručky len v angličtine. Skôr by som potrebovala “hotelové frázy”. Zatial som si vždy nejako musela poradiť. Nechýba mi snaha učiť sa. Nachádzajú sa v tej učebnici frázy, príklady dialógov, používané slovné spojenia? Oslovila som kamarátku – učiteľku AJ, tiež nevie poradiť.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Viera Gálová vložený před 8 lety

Potrebujem nejakú učebnicu pre seba – pracujem v penzióne, mám za sebou jednu sezónu. Moja angličtina nie je veľmi dobrá, takže neprichádzajú do úvahy nejaké príručky len v angličtine. Skôr by som potrebovala “hotelové frázy”. Zatial som si vždy nejako musela poradiť. Nechýba mi snaha učiť sa. Nachádzajú sa v tej učebnici frázy, príklady dialógov, používané slovné spojenia? Oslovila som kamarátku – učiteľku AJ, tiež nevie poradiť.

V tom případě by ta kniha nemusela “na rozjezd” pro vás být špatná.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 8 lety

Co třeba takeaway box?

Ale to přece neříká nic o tom, že v té krabičce bude zrovna snídaně. Ale pokud to bude v rozhovoru, kde je kontext jasný, tak ve finále proč ne… obecně bych to ale použil asi spíše u zbytku jídla v restauraci

Ďakujem za dobré rady.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.