Help for English

Complete the sentences with correct form

 

  1. He ------- (be) to prison three times by age of 25.
  2. I didn´t go out last night because I ------- (finish) all my work.
  3. ------ Jane------(phone) before you left the party?
  4. I ------- (see) the film before so I didn´t go with Tom.
  5. I ----- (plan) to go to LOndon last weekend bud I didn´t have enough money.
  6. When we arrived at the station, the train ------ (already leave).
  7. My parents same round to dinner on Saturday. They ------ (meet) Phil before.

Zkuste nejprve sama, rádi Vám potom poradíme s případnou opravou.

  1. had been
  2. had finished
  3. had phoned
  4. had seen
  5. planned
  6. already has leaved
  7. had met

2 – Nešel jsem ven, protože jsem předtím dokončil úkol? To nedává smysl.
3 – Předminulý čas není nutný, je jasné, jak děje proběhly za sebou.
4 – dtto
6 – a) Already musí být uprostřed, mezi částmi slovesa; b) nelze použít přítomný (tedy ani předpřítomný) čas, když vlak odjel před tím, než jsme přišli; c) sloveso LEAVE je nepravidelné.
7 – scame; možná spíše hadn't met

2. hadn't finished (nešel ven, protože nedodělal všechnu práci, kladný tvar tu podle mě nedává logicky smysl)

6. has already left (LEAVE je nepravidelné sloveso, ALREADY se umisťuje většinou mezi pomocné sloveso a příčestí)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 8 lety

2. hadn't finished (nešel ven, protože nedodělal všechnu práci, kladný tvar tu podle mě nedává logicky smysl)

6. has already left (LEAVE je nepravidelné sloveso, ALREADY se umisťuje většinou mezi pomocné sloveso a příčestí)

Dane předpřítomný je tady opravdu špatně, jak píše Franta, bavíme se o minulosti.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 8 lety

Dane předpřítomný je tady opravdu špatně, jak píše Franta, bavíme se o minulosti.

Jasně, chápu, díky :).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.