Help for English

Good morning, Mr. teacher.

 

Právě jsem ve zprávách viděla reportáž, kde odměnili angličtináře Zlatým Amosem. V ukázce ho žáci zdravili “Good morning, Mr. teacher.” Já mám zafixováno, že krom jmen a presidenta se kombinace oslovení mr./mrs. a titulu nepoužívá. Čím to je, že je to tak zakořeněné? Docela často mi s tím chodí i studenti ze středních a skoro jim přijde divné, že to tak nemá být.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Alisch vložený před 7 lety

Právě jsem ve zprávách viděla reportáž, kde odměnili angličtináře Zlatým Amosem. V ukázce ho žáci zdravili “Good morning, Mr. teacher.” Já mám zafixováno, že krom jmen a presidenta se kombinace oslovení mr./mrs. a titulu nepoužívá. Čím to je, že je to tak zakořeněné? Docela často mi s tím chodí i studenti ze středních a skoro jim přijde divné, že to tak nemá být.

My jsme tak museli říkat angličtinářce v 90. letech, což je hodně dávno a taky mě překvapuje, že i dnes na tom oslovení učitetelé na všeh typech škol urputně trvají. Dokonce i studenti je opravují, ale marně.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.