Help for English

výslovnost určitého členu the

 

Prosím o radu, pokud například napíšu spojení in the USA,tak podle pravidel by se zde určitý člen měl vyslovit “d” když jde o vyslovovanou souhlásku,mám ale zato,že tam každý vyslovuje “dý”. Jsou tedy obě možnosti správné nebo se tu zas rozlišuje hovorová a spisovná angličtina,případně britská vs. americká??

Správně by měla být standardní výslovnost, bez “i” na konci. Ale možná vám jen při poslechu splývá výslovnost členu a písmena U ve slově USA, což je dost pravděpodobné, řekl bych.

Ještě doplním, že se to samozřejmě nevyslovuje “d” nebo “dý”, ale / ** / nebo / *** / – viz THINK or SINK? (výslovnost).
Ke krátké a dlouhé výslovnosti viz také Členy – určitý člen.

Obě uvedené výslovnosti jsou používané. Dle “pravidel” by se mělo vyslovovat pouze / ** /, ale v praxi je to tak půl na půl, a myslím, že je to i záležitost kontextu či zda to chceme zdůraznit.

HI Wendy, I apologize if someone has already said this in Czexh but I didn't have time to translate all the other comments but…

It's common for us to use both a short the and a long thý and off the top of my head I would say the two main reasons are 1. When the following word starts with a vowel sound eg. Thý Americans live in the USA (U is pronounced jů so is not a vowel sound) 2. When we want to accentuate the importance of something or someone and often with a superlative eg. He was thý kindest person I have ever met.

Hope that helps.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 7 lety

Obě uvedené výslovnosti jsou používané. Dle “pravidel” by se mělo vyslovovat pouze / ** /, ale v praxi je to tak půl na půl, a myslím, že je to i záležitost kontextu či zda to chceme zdůraznit.

Dle pravidel jsou přece obě varianty správně, když / ði: / se může říct s jakýmkoliv podstatným jménem pro zdůraznění.

Tady ale spíše než o zdůraznění jde asi hlavně o to, že / ə / může znít různě za/před různými písmeny a před U to právě často zní spíše jako / i /.

Tady jsem našel jednu výslovnost ve slovníku, kde je to i se členem, a je to tam také vysloveno s / ði /. Já osobně bych řekl, že toto je nejčastější výslovnost, kterou slýchávám.
http://www.macmillandictionary.com/…tish/the-usa

edit: V tom slovníku tam je ještě the US, the USAF, the USN, the USSR a ve všech případech je to vysloveno stejně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 7 lety

Dle pravidel jsou přece obě varianty správně, když / ði: / se může říct s jakýmkoliv podstatným jménem pro zdůraznění.

Tady ale spíše než o zdůraznění jde asi hlavně o to, že / ə / může znít různě za/před různými písmeny a před U to právě často zní spíše jako / i /.

Tady jsem našel jednu výslovnost ve slovníku, kde je to i se členem, a je to tam také vysloveno s / ði /. Já osobně bych řekl, že toto je nejčastější výslovnost, kterou slýchávám.
http://www.macmillandictionary.com/…tish/the-usa

edit: V tom slovníku tam je ještě the US, the USAF, the USN, the USSR a ve všech případech je to vysloveno stejně.

Já jsem taky odpovídala na dotaz, kde se wendynka ptala, proč je před souhláskovým U výslovnost / *** /. Předpokládala jsem, že o pravidlu výslovnosti / *** / před samohláskou ví.

Navíc oproti pravidlům (nebo možná ze stejného důvodu, jak jsem uvedla již v prvním příspěvku – pro zdůraznění) se THE může vyslovit / ** / i před samohláskou, např. the only exception.

A já osobně taky víc říkám / *** / USA.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.