Help for English

Weak/strong forms

 

Myslíte si, že rozeznávání weak/strong forms různých slov je důležité při běžné mluvě v angličtině při komunikaci ať s cizinci či rodilými mluvčími? Nám na myslí takovou nějakou běžnou mluvu v rámci školy či mezi přáteli, né pohovor na pozici manažera londýnské firmy. Vůbec nechápu kdy mám jakou formu používat, vpodstatě ani tu ‘weak’ neumím vyslovit, a při pasivním poslechu to taky moc neslyším… spíš jen když mi někde chybí nějaké slovíčko, tak si ho tam domyslím a řeknu si ‘jo, to asi bylo vyslovena weak forma toho slova’ :D <br/> Článek na toto téma jsem tady nenašel. Máte nějaké tipy jak tuto problematiku uchopit?

Díky

Těžko říct. Nikdy jsem nezkoumal jak mluvím, vždy jsem se pokoušel se co nejblíže přiblížit rodilé výslovnosti. Po pravdě jsem si musel vygooglovat, co máte na mysli těmi weak a strong forms. V angličtině má každá věta svou melodii a většinou se zdůrazňuje hlavní nositel informace.

Have you seen the new movie?

Jinak mluvčí AJ jsou zvyklí na milión přízvuků, zakže by vám rozumět měli. Já mám kámoše, se kterým občas procvičujeme specifickou slovní zásobu, kterou má slušnou, ale v jeho výslovnosti jsou občas věci, které by r. m. “vykolejily” jako koncové d čteně jako t (food vs foot) apod. Jinak by neměl problém se domluvit. A vy také ne. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chamel vložený před 7 lety

Myslíte si, že rozeznávání weak/strong forms různých slov je důležité při běžné mluvě v angličtině při komunikaci ať s cizinci či rodilými mluvčími? Nám na myslí takovou nějakou běžnou mluvu v rámci školy či mezi přáteli, né pohovor na pozici manažera londýnské firmy. Vůbec nechápu kdy mám jakou formu používat, vpodstatě ani tu ‘weak’ neumím vyslovit, a při pasivním poslechu to taky moc neslyším… spíš jen když mi někde chybí nějaké slovíčko, tak si ho tam domyslím a řeknu si ‘jo, to asi bylo vyslovena weak forma toho slova’ :D <br/> Článek na toto téma jsem tady nenašel. Máte nějaké tipy jak tuto problematiku uchopit?

Díky

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.