Help for English

Jak na minulost.

 

Zdravím,

učil jsem se minulé časy v angličtině a mám v nich trochu guláš. Mohl by mi prosím někdo poradit jaký čas použít, když se bavim o určitém bodu v minulosti (např. 10. 8. 1854)? A jaký čas použít, když se bavim o určitém úseku (např 8. 10. 1845 – 9. 12. 1865)?

Předem děkuji za odpovědi.

V prvním případě past simple (He conquered Austria on 10th August 1854). Ve druhém případě můžete použít vazbu USED TO nebo sloveso WOULD (He used to work there between 8th October 1845 and 9th December 1865 / He would work there…).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 7 lety

V prvním případě past simple (He conquered Austria on 10th August 1854). Ve druhém případě můžete použít vazbu USED TO nebo sloveso WOULD (He used to work there between 8th October 1845 and 9th December 1865 / He would work there…).

Nemyslím, že je dobré (patrně) začátečníkovi motat hlavu s WOULD…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Respite vložený před 7 lety

Zdravím,

učil jsem se minulé časy v angličtině a mám v nich trochu guláš. Mohl by mi prosím někdo poradit jaký čas použít, když se bavim o určitém bodu v minulosti (např. 10. 8. 1854)? A jaký čas použít, když se bavim o určitém úseku (např 8. 10. 1845 – 9. 12. 1865)?

Předem děkuji za odpovědi.

Pokud se jedná o bod nebo úsek, používá se jednoduše minulý čas prostý.

Jedině kdybyste chtěl vyjádřit, že se něco jednorázově stalo do probíhajícího děje, použijete čas prostý + průběhový.

Ale pokud se něco stalo nebo se dělo (i dlouhodobě), použijte minulý prostý čas.

Minulý čas prostý (past simple)

Minulý čas prostý (past simple)

Děkuji za pomoc.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.