Help for English

Made with,out of,from,of

 

Dobrý den, nevíte někdo jaké jsou rozdíly mezi made OF, made OUT OF, made WITH a made FROM?

Základní věci naleznete zde: Popis věcí: It's made of wood….

Koukala jsem, bohužel tam není out of a with

Hned první odkaz přes google:
http://dictionary.cambridge.org/…of-made-with

tam jsem právě také koukala, ael moc sem to nepochopila :D no nevadí,zkusím ještě youtube

Odkaz na příspěvek Příspěvek od englisheveryday vložený před 7 lety

tam jsem právě také koukala, ael moc sem to nepochopila :D no nevadí,zkusím ještě youtube

Co konkrétně jste nepochopila? Pokusím se to dovysvětlit. :)

Pokud jsem správně pochopila take made OF popisuje materiál, z čeho to je vyorbené,
made FROM je z čeho se daná věc vyrábí, ale nerozumím příkladovým větam které tam jsou u OUT OF a WITH. They were living in tents made out of old plastic sheets. např. nerozumím proč je zde out of místo OF

Odkaz na příspěvek Příspěvek od englisheveryday vložený před 7 lety

Pokud jsem správně pochopila take made OF popisuje materiál, z čeho to je vyorbené,
made FROM je z čeho se daná věc vyrábí, ale nerozumím příkladovým větam které tam jsou u OUT OF a WITH. They were living in tents made out of old plastic sheets. např. nerozumím proč je zde out of místo OF

MADE FROM – vyrobeno z (suroviny, většinou není vidět původní materiál)
MADE OF – vyrobeno z (je vidět, z čeho to je – dřevo, papír…)
MADE OUT OF – některé slovníky to uvádí jako synonymum k MADE OF, jiné rozlišují, že OUT OF je předělání původního výrobku na jiný (svícen vyrobený z lahve, stan z kusů igelitu apod.)
MADE WITH – co se přidává do jídla/pití (sushi se dělá ze syrové ryby – doslova tedy “se syrovou rybou”)

aha, už je mi to jasnější, děkuju moc :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.