Help for English

fráze

 

Mám rád angličtinu a rád se v ní hraju se slovíčky. Stane se, že se snažím utvořit nějakou větu a vznikne z toho guláš-ne k jídlu. Pak mě ale napadne, není tahle věta fráze v angličtině? Neřekne se nějak úplně jinak? Rozumněli by mi angličané, kdybych jí použil??? Proto bych Vás chtěl poprosit: Víte někdo o nějaké stránce s frázemi? Nebo je dokonce zde jako článek a já ho nenašel? Za všechny odpovědi jsem Vám moc vděčný a pomáhají mi ke zlepšení!

Na to pomáhá stále stejný návod – kontakt s reálným jazykem. Číst, sledovat, poslouchat. Můžete si dělat výpisky u věcí, které si myslíte, že se Vám budou hodit, případně obzvlášť tam, kde něco rodilí řeknou tak, jak Vy byste to nikdy neřekl. :-)
Existuje určitě spousta učebnic či webových stránek s frázemi, ale učit se pouze fráze osobně nedoporučuji.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.