Help for English

Look to

 

Krásný Štědrý večer Vam všem.
Na jednom baleni anglickych caju, ktere dostala ma draha polovicka od Jeziska je uvedena veta “Ideal partner: someone who is looking to excite their tastebuds, not afraid to try new things, passionate about tea and only dreams of the finest ingredients: likes to be healthy or has the desire to be healthier and is looking for a long and loving relationship.”

Prekladam to jako “idealni partner: nekdo, kdo ocekava poteseni svych chutovych poharku, neboji se zkouset nove veci, je nadseny z caju a jen sni o nejkvalitnejsich (vybranych) surovinach”

Mohu vas poprosit o kontrolu překladu?
Nejak nerozumim pouziti spojeni “look to do something” a bohuzel ze slovniku jsem nepochopil, jak toto spojeni ve vetach prekladat. Je to frazove sloveso ci nejaka vazba?
Vysvetlite mi to prosim?
Moc Vam dekuji a preji krasne a pohodove Vanoce a stastny novy rok.

The sense of “be looking to” is often vague, and highly dependent on the specific context in which it's being used. In this context, it just means “would like to”, “is seeking a way of” – so rád by …, hledat způsob/možnos­t/příležitost … In my opinion, your očekává potěšení for looking to excite is good here.

I'm looking to improve my English conversational skills = I would like to improveI'm looking for ways of improving

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DesperateDan vložený před 7 lety

The sense of “be looking to” is often vague, and highly dependent on the specific context in which it's being used. In this context, it just means “would like to”, “is seeking a way of” – so rád by …, hledat způsob/možnos­t/příležitost … In my opinion, your očekává potěšení for looking to excite is good here.

I'm looking to improve my English conversational skills = I would like to improveI'm looking for ways of improving

Moc Vam dekuji za komentar. Pomohl jste mi. Preji vam krasne vanocni svatky.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.