Help for English

Angličtina - časy

 

Zdravím, byl by někdo schopný popsat anglické časy na příkladech ? Angličtinu se učím docela dlouho, ale ty časy mi dělají pořád problém. Problém je v tom, že nevím jak daný tvar slova má vypadat tudiž nevím jak jej přeložit. Rád bych se to naučil a budu Vám moc vděčný, zda bude někdo ochotný to vypsat. Doufám, že mi pomůžete. Děkuji.

Nejlepší asi bude, když si v sekci “gramatika” projdete postupně články o jednotlivých časech, kde najdete vysvětlené použití i tvoření.
Nicméně, pokud chcete přímo vidět srovnání ve tvoření jednotlivých časů, možná Vám pomůže pár vět na podobné téma:

are you boys cleaning your room? – Uklízíte si pokoj? (právě teď, je to přítomný čas průběhový)
how long have you been cleaning the room? – Jak dlouho už si uklízíte pokoj? (předpřítomný čas průběhový)
do you boys ever clean up your room? – Uklízíte si vůbec někdy pokoj? (přítomný čas prostý)
have you cleaned your room this week? – Uklidili jste si tenhle týden pokoj? (předpřítomný čas prostý)
why did you clean your room after Mike left? – Proč jste si uklidili pokoj… (minulý čas prostý)
when we came, your mother was cleaning the room – Když jsme přišli, tvoje máma uklízela v pokoji (minulý čas průběhový)
I'm not going to clean that room, forget it – Rozhodně ten pokoj uklízet nebudu, na to zapomeň (budoucí čas vyjádřený vazbou GOING TO)
if you give me the key to that room, I will clean it – Když mi dáš klíče od toho pokoje, uklidím ho (budoucí čas vyjádřený pomocí WILL)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od PavelFuxa vložený před 7 lety

Zdravím, byl by někdo schopný popsat anglické časy na příkladech ? Angličtinu se učím docela dlouho, ale ty časy mi dělají pořád problém. Problém je v tom, že nevím jak daný tvar slova má vypadat tudiž nevím jak jej přeložit. Rád bych se to naučil a budu Vám moc vděčný, zda bude někdo ochotný to vypsat. Doufám, že mi pomůžete. Děkuji.

Jednou z nejlepších, nejjednodušších a nejefektivnějších cest je v takovém případě čtení v angličtině. Lze začít od úplně nejnižší úrovně knih a postupovat svým tempem dále. Gramatické jevy typu časy, členy apod. pochopíte postupně naprosto přirozeně a bezbolestně v rámci nejrůznějších kontextů. :)
Viz např.
Zjednodušená četba
Jak na to: READING

Neviem, ako myslis “Problém je v tom, že nevím jak daný tvar slova má vypadat tudiž nevím jak jej přeložit.” Mozes si skusit pozriet tabulky, prehlady, ked to potrebujes vidiet pri sebe a porovnat a naucit sa vzorove vety. Taku tabulku mas napr. tu, str. 294, 295. https://www.slideshare.net/…mar-in-use-4

Rozhodně si projděte naši sekci gramatika-časy, jak píše Daniel, kde to máte vše podrobně a v češtině vysvětleno.

Jedna věc je totiž znát správný tvar slovesa, a druhá věc je, kdy který čas použít.

Pokud budete mít jakékoli dotazy, obraťte se na diskuzi pod článkem, která se objeví tady na fóru.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.