Help for English

Slovíčko direction

 

Docela by mě zajímala výslovnost slovíčka direction – někdo vyslovuje „dairekšn“ a někdo „direkšn“. Je na to nějaké pravidlo nebo je to jedno?

dai-britská dir-americká angličtina

Může to prosím někdo potvrdit?

Já jsem totiž prozměnu zase slyšel, že je jedno… osobní preference. Něco jako výslovnost „often“.

Existují slovníky, kde vám to IHNED řeknou. :-) Jak to, že vy, návštěvníci Help for English… řekl bych SKALNÍ návštěvníci… nejdete hned do slovníku?

Klidně se na fóru ptejte,a le jsou věci, které jsou prostě dané… není to na osobním názoru lidí, co chodí na fórum apod. A proč byste se v takovéhle věci spoléhali na nějaké fórum, když stačí jednou kliknout, napsat DIRECTION, odentrovat a máte odpověď?

http://www.oxfordadvancedlearnersdictionary.com/…ry/direction

Je něco snadnějšího????

Přesně do tohoto slovníku jsem se díval, než jsem dotaz položil. Myslel jsem třeba, že se výslovnost odvíjí od významu slova, ale vidím, že je to stejné jako např. u slovíčka either, záleží na vkusu..

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.