Help for English

ktere, kteri?

 

Which friends DO YOU SEE/SEE YOU most often?
prosim,muze byt veta spravne,kdyz dosadim oboji?
Ktere pratele vidis nejcasteji?
Kteri pratele te vidi nejcasteji?

druhy dotaz..jaky je presny vyznam souveti a proc je ve vedlejsi vete predpritomny cas?
My son will not go to bed until he has had a glass of milk.
dekuji,irena

  1. WHICH FRIENDS – které Z uvedených, z omezenéh výběru

    WHAT FRIENDS – které ze všech

    1. Je to časová věta, nemůže tu být předbudoucí čas, proto je tu předpřítomný. Nepůjde spát, dokud tu sklenici NEBUDE mˇIT VYPITOU, dokud NEBUDE VYPITÁ.

My son will not go to bed until he has had a glass of milk.
Může „has had a glas of milk“ opravdu v tomto významu takto být? Napadá mně, jestli by ta vedlejší věta neměla vypadat spíše takto:
My son will not go to bed until he has a glass of milk drunk.

My son will not go to bed until he has had a glass of milk. dobře
My son will not go to bed until he has a glass of milk drunk. špatný slovosled, správný: until he has drunk a glass of milk.

Battlefield: Trochu jsem tušil, že ten slovosled není správně, ale chyběla jistota. Thanks for the correction.

dekuji, rada bych se ovsem vratila k prvnimu prikladu WHICH- WHAT..omezenemu vyberu rozmumim, jen mi neni jasne, jak by fungovala otazka na podmet v mnoznem cisle..s omezenym vyberem pratel..
takze: Which friends SEE you most often? Kteri pratele te vidi nejcasteji?
nebo: Which friends SEES you most often? Kteri pratele te vidi nejcasteji?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.