Help for English

Present perfect - now

 

had a headache, but I feel fine NOW.
I did German at school but I have forgotten most of it NOW.
Where's my bike? It was outside my house but it's not there NOW.

jak studentum vysvetlit, ze nekdy je tam PP nekdy PS? :-) sama to vim, ale vysvetleni je horsi

PRESENT PERFECT je typ přítomného času. Jeho použítí se slovem NOW je tedy naprosto přirozené. Ale možná jsem nepochopil správně Vaši otázku. :)

Jde o to, ze jednou je ve vete now a je tam pouzit past simple a podruhe now a je tam present perfect.

V prvnim pripade, s headache, jsem jim rikala, ze ve druhe vete je, ze nyni je mu jiz dobre, tudiz je to v minulosti. Ve druhe pak dali past, tak jsem rikala, ze tam je change, umel german, nyni neumi No a treti mi to opet zkazila, kdyz tam doslo ke zmene (kolo neni), ale je tam opet now a past ?

Jak rikam, ja sama to vim, je to pocitovy, ve vysvetleni jsem se trochu zamotala. Chapu jejich zmatky, ve vete je now, dam past simple a najednou ne :)

Pokud mluvíte o těch větách v prvním příspěvku, tam ty jsou přece všechny strukturou stejné – v první části past simple a v druhé present (perfect).
To jste jen nějak zmátla sama sebe. :)

Děkuji, máte pravdu, zmátla jsem sama sebe :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.