Help for English

Jak nazvat?

 

Zdravím, jde o to, že na konci základní školy máme udělat závěrečný projekt, oficiálně se to jmenuje absolventská práce. Je to 150 řádků psaného textu. Viděla jsem, že pár lidí to v anotaci (má být anglicky) nazvalo thesis/graduation work, což mi přijde, že to nějak nesedí, ale i učitelka to nazvala thesis :-| Jak byste to nazvali vy?

Mně (Angličanovi) se nelíbí ani “thesis” ani “graduation work” (“work” je v tomto slova smyslu nepočitatelné) pro závěrečný projekt v délce pouhých 150 řádků na konci základní školy. Osobně bych zvolil “final-year essay” (nebo assignment), což by bylo přijatelné (a srozumitelné) jak v britských, tak v amerických reáliích.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DesperateDan vložený před 6 lety

Mně (Angličanovi) se nelíbí ani “thesis” ani “graduation work” (“work” je v tomto slova smyslu nepočitatelné) pro závěrečný projekt v délce pouhých 150 řádků na konci základní školy. Osobně bych zvolil “final-year essay” (nebo assignment), což by bylo přijatelné (a srozumitelné) jak v britských, tak v amerických reáliích.

Děkuji, a ještě jedna věc, co mi není úplně jistá.. postačí “this assignment WAS written” nebo je lepší “this assignment HAS BEEN written”, pokud to napíšu do anotace?

Obojí je možné, ale nejpřirozeněji zni “was written” ve smyslu ukončeného děje v minulosti. Nevnímáme nějakou platnost v přítomnosti.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DesperateDan vložený před 6 lety

Obojí je možné, ale nejpřirozeněji zni “was written” ve smyslu ukončeného děje v minulosti. Nevnímáme nějakou platnost v přítomnosti.

Super, díky :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.