Help for English

Předminulý vs předpřítomný

 

I have improved my english / i had improved my english. Dnes jsem měl rozhovory v angličtině a má známá se mě ptala, jestli to bylo těžký. Tak jsem ji psal že ano, že to šlo lépe, než před 3 měsicí, myslím, že jsem svou angličtinu zlepšil. Ona tvrdí, že je lepší předpřítomný, než předminuly. Díky za názory :)

Pokud to řeknete takto obecně jednou větou, že jste se v angličtině zlepšil, pak určitě present perfect, pro předminulý čas tu není žádný důvod.

Můžete sem klidně dát širší kontext v podobě krátkého textu z toho rozhovoru.

Takhle, já měl podobné pracovní setkání před 3 měsící a ona mi s tím pomáhala. No a já tím předminulým chtěl říct, že za ty 3 měsice jsem se zlepšil, že je to jakoby ukončená minulost v tom 3 měsíčním cyklu. Jestli mi rozumíte? Nemyslel jsem obecně, to bych dal předpřítomný, ale mám na mysli ten inkriminovaný časový usek, který dneškem skončil :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.