Help for English

Pomoc s prekladom

 

Zdravim ako vyjadrim tieto vety?
Pise mi niekto ze bude pisat test. Chcem sa spytat zcoho/z akeho predmetu ten test je. Ako sa to mam opytat? Test from what? What are you will be testing?

Ak chcem vyjadrit ze " rozculuje ma/ hneva ma" pouzijem I am angry with/at him.
No ako vyjadrim ‘zacina ma UZ rozculovat’? Cela veta je pre mna zamotana. Mam chut zacat vetu: He start ale potomi tam nesedi iam angry with him.
Dakujem

1. What are you being tested on? (I'm being tested on the use of articles). What's the subject of your test? We've got an English test tomorrow.

2. He makes me angry, he's making me angry, he's beginnin­g/starting to make me angry, I'm beginning/starting to get angry with him. He annoys/irritates me. He's beginnin­g/starting to annoy/irritate me, I'm beginning to get/be annoyed/irritated by him.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od TK1991 vložený před 6 lety

Zdravim ako vyjadrim tieto vety?
Pise mi niekto ze bude pisat test. Chcem sa spytat zcoho/z akeho predmetu ten test je. Ako sa to mam opytat? Test from what? What are you will be testing?

Ak chcem vyjadrit ze " rozculuje ma/ hneva ma" pouzijem I am angry with/at him.
No ako vyjadrim ‘zacina ma UZ rozculovat’? Cela veta je pre mna zamotana. Mam chut zacat vetu: He start ale potomi tam nesedi iam angry with him.
Dakujem

Více ke školním pojmům zde: Škola, kámen úrazu.

Vdaka obom. Mozte mi este vysvetlit preco sa pouziva:
What are being tested on a nie what are you testing?
Dakujem

what are you being tested on? = z čeho jsi testován / zkoušen?
what are you testing? = co testuješ / zkoušíš?

Zdravim, teraz som to skusal prevadzat do minuleho casu a nie som si isty.

Co si testoval? What did you test?
Zcoho si bol testovany? – what was you tested on?
Dik

what were you tested on?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.