Help for English

Jak přeložit "sekat se"?

 

Mohlo by se přeložit

  • Seká se mi mobil.

jako

  • My phone is late.
  • My phone got late.
  • My phone lags.
  • My phone got lag.

?
Lingea mi k sekat se nabízí jen fight, brawl, have a row.

My mobile keeps freezing.

My mobile keeps freezing after I start it up. To restart it I have to remove then re-install the battery. Any suggestions out there? (source).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DesperateDan vložený před 6 lety

My mobile keeps freezing.

My mobile keeps freezing after I start it up. To restart it I have to remove then re-install the battery. Any suggestions out there? (source).

Myslím, že FREEZE znamená zaseknout se natrvalo, tedy tak, že se s přístrojem nedá pracovat (a musí se restartovat).
“Sekat se” naproti tomu znamená, že přístroj pracuje s “cukáním”, zpomaleními, musíme dlouho čekat, než vykoná, co chceme (třeba kliknu a nic se neděje několik sekund).

“Freeze” can also be used in the sense of jamming for a short time (without requiring a restart). The exact sense can only be determined from the context. You can also say “my phone keeps hanging.”

My iPhone 7 had been working fine for the little over a year that I've had it and suddenly, starting yesterday, it started freezing randomly and not responding to anything I do. It takes about a minute to sometimes 5 minutes to catch up with itself and unfreeze. (source)

Díky za odpovědi. Freeze mě hned nenapadlo. :)
A to s tím lag by v tomhle kontextu taky šlo použít? Hráči online her toto slovíčko docela dost používají. :D

Hráči online her asi používají “lag” mezi sebou, ale v širším kontextu slovo “lag” znamená “fungovat pomalu”.

DesperateDan: Jak byste prosím řekl, že se někdo seká při hovoru na Skypu, když je pomalý internet? Tedy když slyšíte každé jeho druhé slovo.

You keep cutting out, the sound keeps cutting out.

Anyone here using Skype on their M1210? The sound keeps cutting out every couple seconds, making it hard to hear and I think the sound is cutting out for the people on the other end too. (source)

Díky moc!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.