Help for English

Neprídem.

 

Chcela by som prosím objasniť preklad jednoduchej vety “Neprídem”. Resp. aký je rozdiel medzi I am not coming a I will not come. Ďakujem

Mrkněte na
Budoucí čas
a
Přítomný čas průběhový (odstavec “Naplánovaná budoucnost”)

Základní rozdíl je, že WILL použiji, když jsem se právě teď rozhodl, je to zcela “čerstvé”.
Přítomný průběhový čas je pro věci, kterou už jsou domluvené přesně a pevně, máte je “zapsané v diáři” i s časem apod.

Dobrý den, vím, že se můj následující dotaz netýká výše uvedeného dotazu, ale říkala jsem si, že se týka budoucího času, tak to není úplně mimo :).
K mému dotazu – jaký je rozdíl v tom, když vyjadřuji budoucnost pomocí present continuous – I am packing for our holiday tomorrow a pomocí future continuous – I will be packing for our holiday tomorrow. Jde mi o to, zda je to zaměnitelné a význam se nemění nebo zda je tam nějaký háček a jsou situace, kdy použít přítomný průběhový a kdy ten budoucí. U obojího je určen specifický čas – tomorrow. Děkuji za případnou odpověď. Hezký den.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MLho vložený před 4 lety

Dobrý den, vím, že se můj následující dotaz netýká výše uvedeného dotazu, ale říkala jsem si, že se týka budoucího času, tak to není úplně mimo :).
K mému dotazu – jaký je rozdíl v tom, když vyjadřuji budoucnost pomocí present continuous – I am packing for our holiday tomorrow a pomocí future continuous – I will be packing for our holiday tomorrow. Jde mi o to, zda je to zaměnitelné a význam se nemění nebo zda je tam nějaký háček a jsou situace, kdy použít přítomný průběhový a kdy ten budoucí. U obojího je určen specifický čas – tomorrow. Děkuji za případnou odpověď. Hezký den.

Použít můžete oba, někdy jsou zaměnitelné, ale ne vždy.
Mrkněte na Budoucí průběhový čas:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 4 lety

Použít můžete oba, někdy jsou zaměnitelné, ale ne vždy.
Mrkněte na Budoucí průběhový čas:)

Moc děkuji za rychlou odpověď a přeji hezký zbytek dne :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.