Help for English

Každý svým autem

 

Ahoj,
zasekl jsem se u překladu níže uvedené věty.

Věta:
Kdybysme měli 2 auta, mohli jsme tam jet každý svým autem.

Můj pokus:
If we had two cars, we would go there …

Nenapadá mne jak bych ten konec věty "každý svým autem"vyjádřil.
Chci to vyjádřit druhým kondicionálem.
Pomůžete mi prosím?

If we had two cars, each of us could drive their own. (kdyby se mezi sebou bavili dva muži, dokázal bych si představit i “his own”, pokud dvě ženy, tak “her own”)
If we had two cars, we each could drive our own.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 4 lety

If we had two cars, each of us could drive their own. (kdyby se mezi sebou bavili dva muži, dokázal bych si představit i “his own”, pokud dvě ženy, tak “her own”)
If we had two cars, we each could drive our own.

Díky moc Dane za pomoc. Teď jsem si ještě jednou přečetl můj pokus o překlad a nechápu, proč jsem tam dal would, přitom by tam mělo být správně pouze could jak jste uvedl. Ve zbytku věty jsem měl na paměti slovíčka each a own, ale neuměl jsem je tam správně zapracovat. Ještě jednou díky za pomoc.

jde o minulost, ne ?

If we had had two cars, each of us could/would have driven…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek111 vložený před 4 lety

jde o minulost, ne ?

If we had had two cars, each of us could/would have driven…

Vycházel jsem z toho, že Pavel v prvním příspěvku píše, že chce větu vyjádřit druhým kondicionálem. Ale fakt je, že v tom případě by v češtině bylo vhodnější “mohli bychom tam jet”.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek111 vložený před 4 lety

jde o minulost, ne ?

If we had had two cars, each of us could/would have driven…

Jde to říct i smíšeným kondicionálem, pokud stále platí, že nemají (a němeli) ona dvě auta, je to tedy podmínka v přítomnosti a výsledek v minulosti

If we had two cars, each of us could have…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.