Help for English

Minulý čas

 

Ahoj, viem že na internete je veľmi veľa o minulom čase ale stále mám niekedy problém určiť o aký minulý čas ide. Napríklad aj pri jednoduchej vete ako je („Pracoval som“). Viete mi prosím poradiť nejaké triky ako sa to raz a navždy naučiť? Nejaké pomôcky, ktoré aj Vám pomohli?

Přesouvám do Help fóra.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od GODLUCAS vložený před 4 lety

Ahoj, viem že na internete je veľmi veľa o minulom čase ale stále mám niekedy problém určiť o aký minulý čas ide. Napríklad aj pri jednoduchej vete ako je („Pracoval som“). Viete mi prosím poradiť nejaké triky ako sa to raz a navždy naučiť? Nejaké pomôcky, ktoré aj Vám pomohli?

Na začiatok, vždy musíte vedieť, aký typ minulosti chcete vyjadriť. Či minulosť, ktorá nastala prípadne prebiehala pred nejakým časovým bodom v minulosti, alebo už skončenú minulosť alebo minulosť zasahujúcu do prítomnosti. Teda past perfect, past simple alebo present perfect. Vyzerá to možno trochu komplikovane, ale keď si poctivo naštudujete a precvičíte teóriu, tak do toho vôjdete.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od GODLUCAS vložený před 4 lety

Ahoj, viem že na internete je veľmi veľa o minulom čase ale stále mám niekedy problém určiť o aký minulý čas ide. Napríklad aj pri jednoduchej vete ako je („Pracoval som“). Viete mi prosím poradiť nejaké triky ako sa to raz a navždy naučiť? Nejaké pomôcky, ktoré aj Vám pomohli?

  1. Nikdy se nepokoušejte překládat izolované věty, nemá to smysl. Viz např. tento článek: Předpřítomný čas #2: Něco je jinak.

    Žádná pomůcka na překlad vět bez kontextu neexistuje, prostě se ve většině případě přeložit nedají, resp. dají se přeložit jakkoli. :-.

  2. Ovládát jazyk se v žádném případě nerovná umět překládat věty. Na to, abyste anglicky dobře mluvil a psal dokonce nepotřebujete překládat skoro vůbec. Je třeba hodně číst a poslouchat, abyste viděl, jak jazyk funguje. Gramatika Vám pouze vysvětlí, proč to tak funguje, ale sama o sobě Vás nenaučí v podstatě nic.
  1. Pokud se chcete podívat, jak vypadají anglické časy, mrkněte do naší sekce: https://www.helpforenglish.cz/…slovesa/casy

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.