Help for English

A Darth Vader

 

Zdravím všechny,

mohl by někdo vysvětlit použití neurčitého členu v tomto úryvku z knihy Wonder (str. 4)?

Mom homeschools me. She used to be a children's-book illustrator. She draws really great fairies and mermaids. Her boy stuff isn't so hot, though. She once tried to draw me a Darth Vader, but it ended up looking like some weird mushroom-shaped robot.

Pomůže tento článek? Členy u jmen lidí

Takže je to něco podobného jako příklad s Picassem, hypoteticky by se tedy dalo doplnit “a Dath Vader Picture”?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 3 lety

Takže je to něco podobného jako příklad s Picassem, hypoteticky by se tedy dalo doplnit “a Dath Vader Picture”?

Až na to, že Picasso ten obraz namaloval, kdežto zde se bavíme o tom, co je na obrázku. :)

Jde o jemný stylistický rozdíl, který se dá vystihnout i v češtině. It's a subtle stylistic difference which can be brought out in Czech too:

  • She tried to draw me Darth Vader … zkusila mi nakreslit Dartha Vadera
  • She tried to draw me a Darth Vader … zkusila mi nakreslit takového Dartha Vadera

NB:

  • Zkusila mi nakreslit takového Dartha Vadera – She tried to draw me such a Darth Vader

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.