Help for English

articles

 

Ahoj, v angličtině se považuji za docela zběhlého, ale mám otázku ohledně členů. Samozřejmě všechno používání členů ovládám a rozlišuji. Jenom mě teď zarazila věta z knížky it is a variety of language …

Proč není article před language?

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od martan971 vložený před 3 lety

Ahoj, v angličtině se považuji za docela zběhlého, ale mám otázku ohledně členů. Samozřejmě všechno používání členů ovládám a rozlišuji. Jenom mě teď zarazila věta z knížky it is a variety of language …

Proč není article před language?

Děkuji

Přesně na takové otázky odpoví slovník: :)

https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…ish/language?…

(entry 2 – uncountable)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od martan971 vložený před 3 lety

Ahoj, v angličtině se považuji za docela zběhlého, ale mám otázku ohledně členů. Samozřejmě všechno používání členů ovládám a rozlišuji. Jenom mě teď zarazila věta z knížky it is a variety of language …

Proč není article před language?

Děkuji

A LANGUAGE – jazyk jako angličtina, francouzština, čeština, je to počitatelné, je jich víc

LANGUAGE – lidská řeč, schopnost mluvit, ta je jen jedna, v angličtině nepočitatelné podstatné jméno.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.