Help for English

Sentence transformation

 

Asi jsem zapomněl na nějaké pravidlo, může mi, prosím, někdo objasnit, proč zde má být předminulý čas? Děkuji.

Joe denied having stolen the money from the safe.

NOT

Joe said that _____________­_________ the money from the safe.

správná odpověď má být: he had not stolen

*Nepřímá řeč předpřítomný čas > předminulý čas? *

No, mně to přijde docela typická věta na tu předminulost… Ty peníze neukradl předtím, než to říkal...... Tady kdyžtak článek o předminulém čase…tento typ vět jen tam pak v té sekci nejčastější použití – that
https://www.helpforenglish.cz/…edminuly-cas

Teď mi došlo, že možná jde o to, že vám není úplně jasné to “having stolen”.....to podtrhuje to, že se to stalo předtím......je to minulé gerundium, ale možná se tomu říká ještě jinak, nenašla jsem to zde na stránkách.....ale na internetu to najdete:)

Jedná se o tzv. dokonavé (“minulé”) participium – více viz zde: Participium.

Jen upřesním, že gerundium je podstatné jméno utvořené od slovesa: Gerundium v angličtině.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 3 lety

Jedná se o tzv. dokonavé (“minulé”) participium – více viz zde: Participium.

Jen upřesním, že gerundium je podstatné jméno utvořené od slovesa: Gerundium v angličtině.

Pecka, děkuji za upřesnění a opravu

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 3 lety

Jedná se o tzv. dokonavé (“minulé”) participium – více viz zde: Participium.

Jen upřesním, že gerundium je podstatné jméno utvořené od slovesa: Gerundium v angličtině.

Děkuji, už jsem to díky článku opět pobral. Dlouho jsem se s tím nesetkal, proto mi to úplně vypadlo z makovice :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ota vložený před 3 lety

Děkuji, už jsem to díky článku opět pobral. Dlouho jsem se s tím nesetkal, proto mi to úplně vypadlo z makovice :)

Od toho jsme tady.
Jsme rádi, že Vám to pomohlo. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.