Help for English

Jak vyjádřit "bude foukat vítr" apod. ?

 

Dobrý den, pokud se „Bude pršet“ řekne „It will rains“, tak mohu říct, že: „bude foukat“ – „It Will blows wind“ ? A mohu taky použít „there will be blowing wind“ ? Díky za odpověď.

Důležité je, že vazba going to se používá ve dvou základních případech:

  1. Předpověď budoucnosti → na základě viditelných faktů
  2. Oznámení plánu, úmyslu, záměru

(‚Polovičatá‘ pravidla: GOING TO)

1. pokud se „Bude pršet“ řekne „It will rains ☹️

  • It's going to rain 🙂 (→ vypadá na to, → slyšel jsem předpověd' počasí, → čajové lístky mi to řekly, atd.)

2. "bude foukat“ – „It Will blows wind“ ? A mohu taky použít „there will be blowing wind“ ? ☹️

  • It's going to be windy 🙂
Odkaz na příspěvek Příspěvek od DesperateDan vložený před 2 lety

Důležité je, že vazba going to se používá ve dvou základních případech:

  1. Předpověď budoucnosti → na základě viditelných faktů
  2. Oznámení plánu, úmyslu, záměru

(‚Polovičatá‘ pravidla: GOING TO)

1. pokud se „Bude pršet“ řekne „It will rains ☹️

  • It's going to rain 🙂 (→ vypadá na to, → slyšel jsem předpověd' počasí, → čajové lístky mi to řekly, atd.)

2. "bude foukat“ – „It Will blows wind“ ? A mohu taky použít „there will be blowing wind“ ? ☹️

  • It's going to be windy 🙂

Ok, díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marekcojavim vložený před 2 lety

Dobrý den, pokud se „Bude pršet“ řekne „It will rains“, tak mohu říct, že: „bude foukat“ – „It Will blows wind“ ? A mohu taky použít „there will be blowing wind“ ? Díky za odpověď.

Ještě doplním, že pokud bychom použili formu s will, následuje sloveso v infinitivu (tedy bez -s).
Více viz články
Budoucnost se slovesem WILL
Budoucí čas

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.