Help for English

I've been wanting...

 

Dobrý den,
po přečtení vaší recenze na „Oxford Practice Grammar – Intermediate“ (http://www.helpforenglish.cz/…mediate.html), jsem si tuto knihu objednal.
Zatím nemůžu soudit knihu jako celek, protože jsem zatím prošel pouze prvních 15 lekcí, které pro mě byly příjemným opáčkem, i když pár nových věcí tam taky bylo (o tom za chvíli).
Z těch prvních lekcí mám ale dobrý pocit, a tak už dopředu knihu také doporučuji.

Teď ale k mému dotazu.
V 10. lekci („Present perfect continuous and simple“) se píše, že slovesa want a mean lze použít v předpřítomném průběhovém čase.
Tudíž, kdybych chtěl říct, že něco chci už týden, mohl bych říci:„I've been wanting something for a week“.
To že se ale něco může, ještě neznamená, že se to tak prakticky i používá, protože si nějak neuvědomuji, že bych to kdy viděl či slyšel, i když zase tolik zkušeností rozhodně nemám, abych to mohl považovat za relavantní poznatek.

Používá se teda opravdu „I've been wanting…for…“ nebo výrazně převládá, jak očekávám, „I've wanted…for…“?

Děkuji.

Nevím jak u „I've been wanting“, ale „I've been meaning“ se určitě používá – např. „I've been meaning to call you for ages.“

Tak to by mě taky zajímalo…V EGU jsem našel tuto definici: „you can use want and mean in the prsent perfect continuous.“ Takže want použít lze, ale nikdy jsem se s tím doposud nesetkal a v EGU je pouze příkladová věta s mean. Nemáte tedy někdo nějaký příklad použití want v předpřítomném času průběhovém…? Děkuji

I have been wanting to introduce myself, jsem slyšel v House MD mockrát… připadá mi to hodně formální, I have been wanting something for a week je podle mě špatně…

I was wanting říct můzete =)

Thomas Erikson – Surrounded by Idiots – page 182 – „I still have some projects I've been wanting to work on while you relax.“

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.