Help for English

učebnice maturita solutions - je to správně?

 

Dneska jsem v této učebnici potkala dvě věty, které mi moc nedávají smysl… Chtěla bych se zeptat, jestli by mě v tom někdo nemohl utvrdit, popřípadě mi to vyvrátit :)

1) At the end of the evening, you make a list of the people that you got on with the best and found the most attractive – or the least unattractive! (konkrétně to poslední slovní spojení mi připadá chybné)
2) It may not be more romantic as a traditional date, but…
(já bych dala buď „as romantic as“ nebo „more romantic than“)

Co si o tom myslí starší a moudřejší? :) Děkuji za přečtení!

THE LEAST UNATTRACTIVE – nejméně neatraktivní

V té druhé větě… jaký je tam kontext?

je to článek o speed dating, ta poslední věta je celá takhle "It may not be more romantic as a traditional date, but for many, it's the easiest and the most sensible choice.

A to more romantic je ve výsledcích? Taky bych dal „as romantic as“.

Mareš: my žádný výsledky nemáme, ale místo toho more tam je prázdný místo a má se tam podle zadání doplnit buď comparativ, nebo superlativ…

Tak to potom nevím, možná tedy chyba v učebnici, jak říkáte.

Věta v učebnici je takto:

It may not be _____ (romantic) as a traditional date, but for many, it's the easiest and most sensible choice.

Doplníš AS ROMANTIC. Nehledal bych v tom vědu, prostý komparativ, porovnání dvou věcí.

Jan Kraus: Já bych v tom taky nehledala vědu, kdyby v zadání nebylo napsáno „Complete the text with the comparative or superlative FORM of the adjectives in brackets.“ Pokud vim AS ROMANTIC není comperative form slova romantic, nebo jo?
Každopádně děkuju za příspěvek :)

AS ROMANTIC AS je pouze jiný způsob, který je možno použít k porovnání dvou věcí, osob apod.

Kdyby ve věte bylo MORE ROMANTIC, nemohlo by následovat AS, ale hodilo by se THAN.

Snad je odpověď dostačující.

Případně viz článek:

http://www.helpforenglish.cz/…lictine.html

Můj původní příspěvek: (já bych dala buď „as romantic as“ nebo „more romantic than“) takže v tomhle ohledu s Vámi plně souhlasím. Nikdy bych nenapsala more romantic as, proto mi to cvičení připadá divné a proto sem píšu.

Jediné, o co mi jde, je to, jestli je AS ROMANTIC comparative formof adjective. Článek jsem si přečetla.

mají to prostě špatně zadané… mysleli asi různé způsoby porovnávání, a napsali blbě „kopmarativ“ či „superlativ“, což je zde blbost.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.