Help for English

Konverzace pres skype

 

Ahoj, mozna uz to tady bylo, ale myslim, ze by nebylo od veci zalozit vlakno, kde by se lidi mohli domluvit na konverzaci pres skype. Ja osobne bych to uvital, myslim, ze by slo o oboustranou pomoc. Jestli by mel nekdo zajem, at se mi ozve, muzem konverzovat o vsem moznem, i kdyz ma aj je na slabsi urovni, myslim, ze diky tomu, ze je to pres skype, neni treba se ostychat, cineco podobneho:) Co rikate ? :)

Nenajde se nikdo ? Myslim, ze jde o docela dobrou formu vzajemne pomoci.

A kolik ti je?

na www.interpals.net není problém najít nějakého „rodiláka“ který je ochotný na ten Skype klidně jít :)

Je mi 24, ale na tom myslim nezalezi, povidat si muze kdokoliv s kymkoliv :)
To Filip: Diky, za inspirujici odkaz, hned to vyzkousim :)

My to přijdejako dobrý nápad. Tento týden mi učitel doporučil víc zkusit mluvit v Aj, ale nenapadá mne jak to udělat..také jsem myslela na skype,ale bohužel mám malé děti takže nějak není moc pravidelně čas si sednout někoho překecat aby semnou mluvil :-( a stejně pak do toho některé z dětí zasahuje…achjo :-(

katy82, odkud jste? Já mám výhodu, že žiji blízko univerzitního města, takže angličtinářů je dost, jen si vybrat. Ale stejně jsem dala spíš na tip sousedky, jejíž kamarádka učí angličtinu a jsem velmi spokojená. Vůbec jsem dříve nechtěla mluvit anglicky a teď se tomu úplně divím, že to jaksi jde a navíc si spolu výborně povykládáme:-) Stojí mně to dokonce méně nebo stejně jak hodina v kurzu + učebnice do kurzu + dopravu do kurzu + hlídání dětí. Někdy totiž máme hodinu až večer až děti usnou, ale často se stalo, že jsme měli hodinu, když byly doma. Vysvětlila jsem jim, že je hodně důležité, aby byly potichounku a že nebudu moct si s nimi povídat, protože i když budu doma, tak budu jakoby ve škole. Funguje to a dětičky si malují nebo hrají a neruší. Často jim připravím zábavu předem nebo si se sousedy vzájemně pohlídáme děti. Naše děti jsou celkem zvídavé a zvědavé, tak to berou spíše jako odměnu, že můžou vidět mámu „ve škole“. Taky je začalo bavit dívat se na některé pohádky v angličtině, i když tomu vlastně vůbec nerozumí. No, přesněji řečeno: přestalo jim vadit, že nějaká pohádka není v češtině :-D

Konverzaci přes skype jsem zkoušela, ale přistihla jsem se, že když mám sluchátka na uších, tak mám tendenci mluvit dost nahlas a budím si dětičky :-D

Nejlepsi je domluvit se s nekym, s kym se vidim kazdy den a mluvit s nim primo, ne pres skype. Ja to takhle praktikuji s kolegou z prace uz skoro dva roky a moc mi to pomohlo. Z pocatku se na nas lidi divali jako na blbce, ale pak si zvykli :-)

Jako na blbce se na Vás mohli dívat akorát bl… To je skvělá věc, bral bych ji všema 10, ale komu se poštěstí narazit na stejně smýšlejícího kolegu a mít na to tím pádem tolik času a ještě placeného :-D Važ si toho, to výhra! Znám Čecha jehož šéf je Anglán – a mluví spolu „obráceně“ docela pecka když jsem to viděl poprvé…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.