Help for English

Které slovníky používáte?

 

Ano, např. zmíněný Lexicon 5 od Lingey, s ním mám výborné zkušenosti, jen sem tam je třeba něco ověřit ve výkladovém.

Jak koukám, tak nikdo nezmínil slovník do mobilu. Na cesty je to užitečný pomocník. Výborné zkušenosti mám s KODI slovníkem. Je volně dostupný na oficiálních stránkách. Obsahuje překlad slov, nejčastěji užívané fráze a spojení, zkratky.. Navíc je zde možnost stáhnout i další jazyky.:-)

Na občasné vyhledání slovíčka používám na mobilu Collins Cobuild Advanced Dictionary (výkladový), i když není moc doporučovaný.

Pro operační systém Bada:
http://www.samsungapps.com/…ppsDetail.as?…

U me je jasnym favoritem macmillan (online). Velice mi vyhovuje mi jeho provedeni, je podle me nejmodernejsi.

Pokud jsem offline, tak pouzivam slovnik Artha, jednoduchy slovnik, ktery je postaven na databazi wordnet.

Pokud potrebuju prelozit neco z cestiny, tak dictionary.go­ogle.com. Seznam nemam rad.
Pokud si potrebuju zjistit cesky preklad nejakeho slovicka, tak rovnez pouzivam slovnik od google.

Jinak google.com, najde to prakticky vsechno (od idiomu po slang…), kdyz clovek vi, jake klicove slova zadat.

Na mobilu mam nainstalovany prekladovy slovnik KODI. Pouzivam ho jen malokdy, neni moc dobry.

Vzhledem k tomu, ze mam pc 24 hodin po ruce a z toho 16 hodin zapnuty, tak papirove slovniky vubec nepotrebuji.

Jsem věčný začátečník. Proto u mě vyhrává 1. místo Oxford studijní slovník. CD mám naistalované v PC, takže podle situace používám papírovou nebo elektronickou verzi. Je to výkladový slovník, kde je i krátký překlad. Na konci je i velmi jednoduchý čj-aj slovníček.

Nejradší používám Longman Dictionary of Contemporary English, koupila jsem si i speciální slovníky frázových sloves a idiomů, ale nevím, jesti jsem si místo toho neměla koupit něco jiného, vystačím si s Longmanem

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.