Help for English

veta s \"though, already, almost\"

 

Robi mi problem presne prelozit tuto vetu:

But by that time though, I’ve already procrastinated to a point of it almost not being possible anymore, or at least being way too late

konkretne nerozumiem tomu though a point of it.

Chybí kontext, ale já se ho teda pokusim volně domyslet…

Nicméně tou dobou už jsem prokrastinoval (odkládal učení) tak hodně/dlouho, že už bylo skoro nemožné to stihnout (nějaký úkol), nebo přinejmenším jsem byl hodně ve skluzu.

ten konec je spíše: tak dlouho, že to už skoro nebylo možné (něco) nebo že bych byl velice pozdě (s tím něčím)

Asi jo no, nenapadlo mě nic dostatečně českýho a „byl bych pozdě“ mi přišlo takový nečeský…

:-)

a co znamena to point of it?

Překládá se to docela kostrbatě, ale tak aspoň zhruba:

Prokrastinoval jsem AŽ DO BODU/DOBY, že „to a to“ už bylo nemožný stihnout… Co je „to a to“, to musíš vědět ty z kontextu.

Byl bych pozdě – opozdil bych se. To už zní česky, ne? A prosím ne prokrastinoval, ale třeba odkládal jsem to, kašlal jsem na to, nevěnoval jsem se práci/úkolu/zadání (případně nějaké pejorativnější výrazy :-), kterých má čeština i slovenština spousty).

Johnnie, já děkuji za ten paskvil :-) Je to totiž slovíčko, které jsem si už mockrát hledala a mockrát zapomněla :-)

Prokrastinoval je tak šílené, že není možné dál odkládat naučení se slovíčka „procrastinate“ = put off

:-D

alebo váhať, otáľať z niečim.

jarmi1: Mně se to slovíčko právě líbí:-D Takové nedávno rozšířené a mezinárodní:-) „Co děláš? – – Prokrastinuju“…:-)

Johnnie: jo, vypadá to pak ohromně důležitě, na to že se nedělá nic a ani to, co má :-D

Podle googlu se to fakt začíná používat :shock: http://www.odpovedi.cz/…rokrastinace

Však takovou blbost bych si přece nevymyslel:-D Úplný boom, obzvláště mezi studenty :oops:

wow, there are so many jokes about procrastination … :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.