Help for English

Věřím, že najdeš někoho, kdo tě bude mít rád. čas

 

jde mi u čas před: kdo tě bude mít rád
V češtině používáme sice budoucí, ale angličtině bude přítomný, že?

I believe you will find someone that likes you.
žádné that will like you. že?

someone who likes you, ale asi je to jedno. Byly by tam 2 will

Jo, to je jedno, i když who je asi používanější.
Byly by tam 2 will, co to má znamenat?

you will find someone who will likes you – 2 x will

mám za to, že ve větě má být jen jedno will – vyjadřuje budoucnost celé věty (I believe you will find someone that will likes you. – se mi zdálo divné.)

Najdi někoho, kdo tě bude mít rád: Find someone who will like you.

Promiň, unáhlila jsem se s odpovědí – nedovedu gramaticky vysvětlit proč v tvé větě není who will likes you :-(

Dva lidi napíšou someone who will likeS you? :shock:

:oops: už vím, co se mi zdálo divné ještě. Ach ty sny :-) Díky.

správně je verze: I believe you will find someone who likes you.

mockrát díky AlfonPlasil, díky za ujištění

ptala jsem se a dostalo se mi tohoto vysvětlení:

1) I believe you will find someone that likes you. = v budoucnu najdeš někoho, kdo tě už teď má rád, ale ty o tom ještě nevíš.

2) I believe you will find someone who will like you. = v budoucnu najdeš někoho, kdo tě bude mít rád, ale teď tě ještě nezná.

Myslela jsem si, že 2× „will“ v souvětí nemůže být a ono může. Je to stejné jako s tou poučkou, že po if/when nesmí být will – nesmí jen, když to je podmínková věta, jinak klidně může být. (jsou tu na to články)

samozřejmě, že will může být v souvětí dvakrát, podle mě to však znamená: Věřím, že v budoucnu najdeš někoho, kdo tě v dalším budoucnu bude mít rád (prostě, až se stane, že jsi dotyčného našel, tak až v budoucnu tě bude mít rád).

:-D

Rozlouskl by to někdo?

I believe, you find someone who will love you.
bez you'll to naznačuje že sa to môže stať aj teraz? Milšie než „budúcnosti“ (za mesiac,rok:).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.