Help for English

Six children like A vanilla ice-cream

 

Syn psal ve škole „survey“ o tom, kolik dětí ve třídě má rádo jakou zmrzlinu. Učitelka mu před všechny druhy zmrzlin dopsala neurčitý člen. Pak to vypadalo takto:
six children like a vanilla ice-cream; two children like a chocolate ice-cream; three children like an orange ice-cream…
Je ten neurčitý člen opravdu v pořádku nebo by to mělo být bez něj???

Podle mě je to nesmysl.
Když říkám, jakou zmrzlinu mám ráda, mluvím o materiálu, tedy o nepočitatelném podstatném jméně, před kterým v žádném případě nemůže být neurčitý člen.
„I like ice-cream, beer, wine.“
AN ICE-CREAM použiji v případě, že mluvím o porci zmrzliny:
„Would you like an ice-cream?“
„Can I have a coffee, please?“

né asi, učitelka to ví ale nejlíp ne, s těmahle typama se raději nehádám,když vím svoje

přesně jak říká Brain. Žádný člen tam nepatří.

Brain, Marku,
takhle si to vysvětluji i já, jenže učitelka je učitelka, navíc aprobovaná. :-)

You can't help it. :-(

Buď to budete ignorovat a nebo se budete bránit. DObře, je hodně věcí, co učitel angličtiny znát vždycky nemusí a dá se tolerovat, když nezná. Tohle je ale naprostý základ, který je V OSNOVÁCH PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Jako kdyby matematik učil, že 3 na druhou je 6 a že čtyři na druhou je 8.

Přeškrtala jsem to a podepsala se :-D
Jsem zvědavá na reakci, bude-li nějaká. Syn (5. třída) měl v poletí z angličtiny jedničku, tak uvidíme, co přinese na konci roku :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.