Help for English

present and past habit

 

V učebnici jsem našla následující věty, kde mi nejde do hlavy řešení. Našla by se dobrá duše, která by mi to objasnila?

1. These women used to need / would need / needed the help of at least one person to do the corset up.
Správné řešení je – nehodí se used to need. Nicméně já jsem při pročítání této gramatiky nabyla dojmu, že used to + infinitiv je vpodstatě univerzální, pokud chceme vyjádřit zvyk / stav v minulosti, který již netrvá. A jako nehodící jsem vybrala needed, vzhledem k tomu, že se jedná o oapkovanou činnost (dle mě).

2. Only pour women who couldn´t afford servants didn´t use to have to / wouldn´t have to / didn´t have to wear corsets.
Správná odpověď – nehodí se didn´t used to have to. Nicméně podle mě správně je wouldn´t have to, neboť se zde jedná o stav.

Toť vše, budu ráda, když mi to někdo objasní :).

Tady jsou rozdily v pouziti would a used to pekne vysvetlene:
http://www.helpforenglish.cz/…nulosti.html

Jj, na to jsem koukala, nicméně je tam pekně vysvětleno, kdy nelze použít would, ale proč by v těchto případech nemohlo být použito used to zde napsáno není, nebo to alespoň já nevidím. Jediné omezení pro použití used to je posloupnost dějů a tu já tady prostě nevidím.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.