Help for English

tisk výslovnosti???

 

Prosím, může mi někdo poradit, jaký program, nebo jak to udělat, abych mohla psát a tisknout i znaky výslovnosti? Tak jako třeba pan Roman, když dělá super články o výslovnosti? Díky všem :-D

Máte Microsoft Office WORD? A jakou verzi?
Ve verzi 2007 je už přímo sada těchto znaků nainstalovaná.

jo, verzi 2007 máme, ale nevím,jak a kde to mám najít. :-(

Ve wordu znám tento způsob: vložení ⇒ symboly ⇒ zvolím písmo „Doulos SIL“ nebo „Ipa-samd“ a pak již vyberu potřebný symbol.
Na dlouhé psaní to není, zde trochu pomůže mít znaky někde napsané a odtud je kopírovat (ctr+c =>ctrl v).
Snad jiní poradí lepší způsob.

Já používám font JUNICODE a text vždy jednoduše překopíruju např. z online oxfordského slovníku.

Díky moc za rady, ale nějak ještě nevím, jak je zužitkuju. Word 2007 mám, ale sadu znaků jsem nenašla, písmo Doulos Sil ani Ipa-samd nemám a font JUNICODE neznám . To se špatně radí, takovým počítač. negramotům, jako jsem já. :oops:

fonty si můžete vygooglovat a pak nainstalovat do Windowsu.

Ale to není klasicky v písmech, ale v SYMBOLECH, jak psal Therabit.

První záložka nahoře zleva je DOMŮ, druhá pak VLOŽENÍ. Na tu kliknete a úplně vpravo se pak o řádek níž ukáže SYMBOL. Na to kliknete a pak zvolíte dole v tom malém okénku co se pak otevře DALŠÍ SYMBOLY. Pak se otevře vetší okénko, ve kterém jsou dvě záložky: symboly a speciální znaky. V záložce symboly je roletka s názvem PÍSMO, kde zvolíte Ipa-samd.

to Roman: díky moc za skvělou instruktáž. Jdu na to :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.