Help for English

Transcription

 

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli mám naději s uznáním mých odpovědi k těmto přepisům.

1.
A lack of work in his home area forced Frank to move to the capital (CHOICE)

Správně podle klíče: Frank … had no choice but to … move to the capital because of the lack of work in his home area.

Můj přepis: Frank … didn't have another choice but to … move to the capital because of the lack of work in his home area.

2.
I find it boring to watch television every evening. (SPEND)

Správně podle klíče: I get … bored IF I spend … every evening watching television.

Můj přepis: I get … bored WHEN I spend … every evening watching television.

  1. mam za to, ze to jde. problem by mohl byt ale v limitu slov. pokud by byl limit treba 6 slov, tak by ta odpoved byla spatne.
    1. myslim, ze tady bude spravne jen IF. viz http://www.helpforenglish.cz/…-vs.-if.html
  1. ano, je to tak, 6 slov je limit. Neuvědomil jsem si, že tam mám „didn't“, což jsou vlastně dvě slova.
    1. už jsem to asi pochopil. Tam moje věta říká KDY se cítí unavený (when he spends) a ne CO TO ZPůSOBUJE (if he spends).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.