Help for English

za pravdu se neděkuje

 

Jak byste nejlépe přeložili „Za pravdu se neděkuje.“?

díky :)

One doesn't thank for the truth.

To nebude to co hledám. Navíc mi tu tvojí větu google nenašel ani jednou, a to je divný :D

Tak mi řekni, co hledáš. Ta moje věta určitě správně a jako překlad odpovídá dle mě nejlépe.

A: Sluší ti to :)
B: Děkuju :)
A: Za pravdu se neděkuje :)

Sem by se mi ta tvoje věta určitě nehodila.
Jinak se omlouvám, jestli jsem se ze začátku nevyjádřil jasně, nepřišlo mi, že bych musel i u tohohle dávat kontext :)

Každopádně díky za reakci :)

Potom naprosto obyčejné: You are welcome. Not at all.
Nebo: Just stating the true (the obvious). No need to thank.

Teda já jsem nikdy větu „za pravdu se neděkuje“ nepoužil…a ani snad neslyšel (myslím v češtině).
Taky jsem nechápal kontext…

Já ji právě vídám celkem často, tak jsem si říkal, jestli není náhodou i v angličtině nějaký ekvivalent :-)

Ano, obyčejně se tato věta neříká, ale chápu jak to BornNaked myslí v kontextu s nějakou holkou, kompliment.
Potom bych řekl asi jenom Just stating the truth (the obvious).

„za pravdu se nedekuje“ zni jako vykrik z Facebooku, jeste tam chybi muck :-)
Pokud chces vymyslet neco originalniho a vtipneho na flirt, tak tohle radsi vynech, stejne jako smajlik za kazdou vetou…

právě jsem slyšela
You are very brilliant writer.
That's… that's very kind.
Bullshit. It's not kind, it's true.

(It's true se hodí i k tomu příkladu, i když to není doslovný překlad )

to mk222:
Jo jinde než na facebooku jsem to asi taky neviděl :D
Jinak vynechání smajlů, to by nešlo, nerad bych, aby to znělo moc vážně :)

Jestli chces hned dostat kosem tak rekni:

It wasn't a compliment, it was stating a fact.

A nebo z Avatar:

You don't thank for that.

Ale nejlepsi asi bude to od jarmil o tom Bullshit.. :DDDDDDDD

s B… jako kompliment (leda když je na dně) – jinak je tak na odstřel :-) It's true!

Já používám „No problem at all. I just told you the truth.“ Není to sice doslovný překlad té vaší věty, ale smysl to má stejný bych řekl.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.