Help for English

Pošťák

 

Nevíte někdo jak se anglicky řekne Pošťák, ale ne ten co chodí pěšky, ale ten co rozváží balíky autem ? Existuje pro to vůbec nějaký výraz, nebo bych musel říct Postman a potom upřesnit co dělá ? Předem moc děkuju za odpovědi.

Třeba FedEx guy, ale musí to být ta společnost :-) Jinak nevím jestli je úplně nějaké speciální slovo pro pošťáka v autě. Postman, mailman, mail carrier. Snad jsem pomohl.

a čo tak napr. courier :-)

a person who is employed by a travel company to give advice and help to a group of tourists on holiday

– powerd by mega www stránka:
www.oxfordadvancedlearnersdictionary.com
ktorú mi práve objavil pán Vit :-)

blbosť som napísala :-D ja som si to neprečítala …
ten popis mal byť iný :-D

a person or company whose job is to take packages or important papers somewhere

nevadí – ale veď chápete – proste kurier :-)

Ale kurýr je zaměstnaný soukromou firmou a ne na poště, takže to asi nebude to co hledám. :-)

Jedna uživatelka mi přes PM poradila Parcel delivery driver. To vypadá celkem OK. :-)

tak to ani neviem, že taký pošťák existuje :-D A naša rastlina (voláme tak poštárky) chodí na bicykli :-D Tá sa povie ako? :-D

Tak ti co jezdí autem mají většinou na starost různý vesnice, tam se to jinak moc dopravit nedá. :-)
Pošťák na bicyklu bych přeložil asi jako Bicycle Postman. Nic jinýho mě nenapadá. :-D

Přijde mi, že pošťák je prostě Postman. Případně v americké verzi mailman.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.