Help for English

Do nebo are?

 

Zdravím, mohl by mi někdo prosím pomoc? Nechápu,jak poznám,kdy dát do nebo are. Nechápu to u vět typu:

Who are you afraid of? nebo What do you think about?

Je na to nějaké pravidlo, jak to poznat? Díky za rady.

http://www.helpforenglish.cz/…ich-vet.html
Tohle by mělo pomoci. A chápu-li dobře ten váš dotaz, tak se to pozná podle toho slovesa. Afraid má vazbu TO BE AFRAID OF SB/STH, kdežto think je plnovýznamové sloveso s vazbou THINK ABOUT/OF SB/STH.

U afraid je to protože „bát se“ se řekne „be afraid“ proto „koho se bojíš?“ je Who are you afraid of

Je to jak „být hladový/žíznivý“ to be hungry/thirsty… Are you hungry/thirsty? – máš hlad/žízeň? (jsi hladový/žíznivý)

Jinak u tvé druhé věty si řekni toto: Na co myslíš? Na co jsi myslíš? (což je blbost) proto tam bude „do“
nebo ve větě „What time do you get up in the morning?“ V kolik hodin ráno vstáváš? (pravidelně, ne teď) Kdyby jsi tam dal are you get up bylo by to něco jako „v kolik hodin jsi vstáváš…“ takže blbost :)

řekni si tam to slovo „jsi“ Já jsem zpěvák – I am a singer… Jsi zpěvák? Are you a singer? nemůže být „Do“

kdo to umí líp vysvětlit ať to vysvětlí :)

AjEnglish, doporučoval bych ti si přečíst články pre-intermediate, protoze nejde ani tak o vazby, ale o zakladni gramatiku, ktera dela problemy

Díky za rady.

Vždycky když je tam sloveso být v přítomném čase, tak je am/are/is. Když je to plnovýznamové sloveso tak do/does.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.