Help for English

Jak je to se slovem \"notebook\"

 

Právě jsem udělal v konverzaci chybu kde jsem napsal notebook, a uvědomil jsem si to až po postingu příspěvku a hned jsem se opravil že notebook je laptop.

Zkusil jsem si ale ze zvědavosti na googlu prohledat v obrázcích co mi to najde pod výrazen notebook (v anglických webových stránkách) a jsou tam opravdu stolní počítače. Jen sem tam poznámková kniha.

Měl jsem dlouhé roky nazpět za to, že mě někdo důrazně upozorňoval, že když v eng řeknu notebook, tak oni to nechápou jako počítač, ale ten blok.

Jak to tedy je s použitím notebook jako počítače? Je to třeba jen v BriEng nebo AmeEng?

Slovo notebook má několik významů a to „poznámkový blok“ nebo „notebook (přenosný počítač)“.

To, že nepochopí NOTEBOOK jako přenosný počítač, je naprostý nesmysl.

Jinak notebook a laptop jsou synonyma, s určitými rozdíly, i když si myslím, že dnes jsou zaměnitelný a více se používá notebook.

Pro rozdíly, viz google – http://goo.gl/C9ICx

THANK YOU!!!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.