Help for English

Prosím o radu_Podmínková věta

 

Dobrý den,
mám problém,protože si myslím, že v testu jsou dvě možnosti správné. Můžete mi prosím poradit? Děkuji.

But she ______ have run away. We’d have heard her leaving.

a) could b) must c) might d) can’t

Já se domnívám, že je možné vložit jak „must“, tak „cannot“. Dokonce vhodnější by byl ten zápor, ale v testu je „must“. Nevím proč.

Háček je v tom významu té věty. Vychází z předpokladu, že kdyby odešla (normálně), tak by jsi slyšeli.

Ale ona musela utéct, proto ji neslyšeli.

Zkrátka. Musela přeče utéct. Jinak bychom ji slyšeli.

Ale co „přece nemohla utéct, to bychom ji bývali slyšeli odcházet“?
Šlo by „she couldn´t have run away. We´d have heard her leaving“? Jako, že vše proběhlo kdysi.

Háček je v tom, že ona určitě nemohla utéct, jinak by ji slyšeli.
She can't have run… – viz článek o minulých modálních slovesech

To maris: can't.To je varianta, která každého asi napadne jako první, stejně tak jako napadla yoemanrado, ale ta varianta není dle výsledků správna, jak píše.
Souhlasil bych s Battlefieldem, pokud tam mělo být to must, tak ten význam je jak říká.
Ale ona určitě zdrhla. Jinak bychom ji slyšeli.(kdyby šla odešla normálně)
Je však s podivem, že varianta s cannot není správně…

V testu je MUST – co je to za test. Z uvedených možností je rozhodně nejjasnější a nejsrozumitelnější CAN'T. Ale jiank tam teoreticky může být cokoliv, vždycky to bude něco znamenat.

Ten test je od JŠ Polyglot, kde „can´t“ je uvedeno jako chyba, což mě nepřijde. Takže souhlasíte s oběma možnostmi jako já?

Ne, myslím, že mají prostě chybu v klíči. Správně je CAN'T. A kdyby chtěl student být šťoura, každou z odpovědí by si možná obhájil.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.