Help for English

B2 - seznam gramatiky

 

Zdravím,
moje angličtina se pohybuje mezi B1 a 2 ale pořád má blíž k B1. V anketě která byla letos na h4f jsem si dal za cíl postoupit o jednu úroveň tj na B2. Proto sháním list/seznam gramatiky a dovedností, které by měli lidé na úrovni B2 ovládat. Zkoušel jsem hledat na googlu ale prakticky nic sem nenašel…

díky za odpovědi

prehled jako takovy asi nenajdete – jazyk se neda takhle rozdelit. vyzkousel bych nekterou z ucebnic, na ktere se tu objevila recenze, treba Destination B2.

nebo se učte gramatiku tady na HFE :D …články upper intermedeate a intermedeate…a gramatika samozrejme neni vsechno..

právě že potřebuji plán učení, nechci se učit jen tak náhodně co mě přijde před oči, nejspíš to udělám tak že zainvestuji do knihy jak radí mew

potvrzuji, že Destination B2 je takový přehled – spoustu věcí si musíte vyhledat pak sám (co se týká slovní zásoby).
Dobrá je i grammar and vocabulary for first certificate
h4e.cz/2008110111

uvažuji spíš o učebnici John Eastwood – Oxford Practise Grammar měl bych možnost ji získat za docela výhodných podmínek (hodnocení od Marka je taktéž 95 %)

Ono je celkem jedno podle jaké učebnice, hlavně že se učíš :-) Myslím si, že hodně dobrá bude i Oxford English Grammar Course

http://www.englishbooks.cz/…-cd-rom.html

Investice do kvalitních učebnic se rozhodně vyplatí. Já používám Destination B2, kterou kombinuji s gramatikou od Murphyho a samozřejmě i HFE a jsem s tím tak spokojená.
Já jsem úrovní taky něco mezi B1 a B2, moje nejslabší stránka je gramatika, vím to a snažím se na tom pracovat, ale jde to pomaluuu. Na druhou stranu, vzhledem k mému pobytu v zahraničí mám dobré verbální schopnosti, a rozumím bez problémů téměř všechno, co kde slyším. Čtu aj knihy, originály, ne zjednodušenou literaturu a tak. Jen prostě neumím v běžném hovoru použít správnou gramatiku, i když ji třeba znám, ale při mluvě prostě nemám čas nad tím přemýšlet, ale to se poddá časem :D

ještě bych se zeptal na jednu věc:
cítím, že mám menší problém s listeningama kde musím doplňovat slova, nicméně když jsem si zkoušel listeningy ze státní maturity z jara a podzimu (oba na základní úrovni) tak jsem měl ve cvičeních na doplňování slov celkově jen jednu chybu ale často se mi v takových testech stává, že jen tak tak stíhám.

Jaký máte systém na podobné cvičení? Před listeningem si přečtete text a ten doplníte až po skončení nahrávky nebo se snažíte doplňovat už během poslouchání?
Jak je všeobecně známo „většina“ mužů nemůže dělat 2 věci zároveň tj. psát a ještě poslouchat… :shock: :-)

pobavilo mne cvičení v té OEGC (viz výše): doplňte páté slovo ve větě, kterou uslyšíte. Máte pak i možnost si nahrát svoji výslovnost.

Já se snažím si přečíst to cvičení před samotným listeningem a poté doplňuji v průběhu nahrávky. Většina mužů sice nedokáže dělat dvě věci najednou, ale taky si nedokáže zapamovat celý listening :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.