Help for English

angličtina

 

Ahoj,

učím se anglicky spoustu let. Je mi 26 a začala jsem ve školce s knížkou o pixi dixi a jeho spaceship. Článek i těžké úrovně přečtu, jsem schopna i psát v angličtině, ale když někdo mluví nebo zpívá nezvládám ani úroveň elementary.
Máme testy z angličtiny každého půl roku, kde mám většinu testu správně, poslech 0, a polovinu špatně ze cvičení, kde jsou vynechaná slova, i když zbývajícímu textu a slovíčkům rozumím. Moc bych chtěla jet za rok a půl do ciziny, tak se vážně snažím učit, ale ani tady elementary poslechové povídky a písničky nezvládám. Není to tím, že mám tak špatný hudební sluch, že mě vyhodili i z hudebky? Co se s tím dá dělat?
Děkuji

myslím si, že to až tak s hudebním sluchem nesouvisí, česky přece taky rozumíte, jen je třeba natrénovat poslech. Moje zkušenost je taková, že je třeba si najít to, co mně baví poslouchat a na tom pak trénovat listening.
U mně to byly hodiny strávené s mp3 přehrávačem a poslech www.eslpod.com a jiné podcasty. Pak filmy a seriály s anglickými titulky. Jednou jsem si nevšimla, že jeden dokument nemá titulky, ale chtěla jsem ho vidět a překvapilo mne že vlastně rozumím (ale ono to bylo lehounké). U těch vynechaných slov – to jsou časy nebo odvozená slova?
Písničky zkuste trénovat tady: http://helpforenglish.cz/zabava/hudba/

Taky je dobré najít si někoho na konverzaci h4e.cz/2005120601

Mě taky hodně pomohly podcasty. Začínala jsem s http://feeds.spotlightradio.net/…ightPodcasts kde jsou i texty, takže si je lze poslouchat i číst. O něco těžší jsou na http://www.voanews.com/…nglish/home/ ,také i s textem. Stahla jsem si je do mp3 a poslouchala a poslouchala. Kolikrát i jen jako kulisu, ale i to pomůže.

Souhlasím s Leiah a jarmil1, podcasty dělají hodně. Poslouchám seriál The Archers od BBC, je to sice trochu „ptákovina“ a často to mám jako kulisu k domácím pracem, a oblíbila jsem si i podcasty, které jsou na stránkách New York Times (třeba komentáře k novinkám z kultury). Dobré jsou i seriály.
A k tomu hudebnímu sluchu – taky jsem hudebně „hluchá“ a též ěm vyhodili z hudebky. Mám občas potíže s porozuměním i českým mluvčím (zejména po telefonu). Někdo to tak prostě má.

Ganga, musím přiznat, že dnešní článek pro elementary úroveň byl (i) pro mne a došlo mi, že jsem vlastně začala tak nějak více rozumět podcastům s normální rychlostí mluvy, filmům atd. právě když jsem se předtím dívala jaké jsou na youtube nahrávky o výslovnosti. Zkuste zadat „pronunciation“.

h4e.cz/2012021801

Nutno POSTUPNĚ zvyšovat obtížnost, Spotlightradio o kterém píše Leiah je snad to nejpomalejší co jsem slyšel, já začínal s http://www.listen-to-english.com/index.php?… stylem napřed přečíst a pak poslouchat, pak napřed poslouchat a následně číst (rozuměl jsem až při druhém poslechu).
Ještě bych uvedl http://www.breakingnewsenglish.com/. Obojí je pomalá angličtina takže byste měla rozumět, u BNE můžete mít u některých témat problém se znalostí slovíček.

CD co byla přiložena k učebnici New English File taky nebyla špatná, měla jak videa s doplňovačku tak (od vyšší úrovně) diktát.

Kupit si zjednodušenou četbu spolu s poslechovým CD by taky nemuselo být od věci, převést to do MP3 zvládne snad každý, večer si to přečtete a ráno pak posloucháte MP3 v tramvaji.

Velký skok je přejít na normální angličtinu (videa) kdy člověk má někdy problém vůbec postřehnout co říkali, tady obrovským způsobem pomohou anglické titulky. Máte-li stažené titulky v PC (soubor s koncovku „srt“) tak ten se dá otevřít i v poznámkovém bloku či wordu a přečíst si ty titulky před puštěním videa.
KMPlayer umí zobrazit jedny (české) titulky nahoře a druhé (eng) titulky dole.

ještě jeden výborný článek jsem objevila: h4e.cz/2009020201

děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.