Help for English

Kdo ví odpoví :D

 

I have been/WAS BORN in Brno and I lived/HAVE LIVED here ever since.
I have finished/FINISHED primary school four years ago
I HAVE ALWAYS BEEN INTERESTED/was always interested in languages
I didn´t see/HAVEN´T SEEN most of my old friends since I finished/ have finished primary school.
Now, that I HAVE ALMOST FINISHED/almost finished at secondary school, my thoughts are turning towards the future.
I HAVE ALWAYS LIKED/always liked playing the guitar, but it´s not more of a hobby for me
as for my career; I HAVEN´T THOUGHT/didn´t think about any job yet
I think my grandmother HAS REALLY ENJOYED/ really enjoyed her life and she seems happy in her old age.
I GAVE UP/have given up painting when i was ten

Jak jsem napsal caps lockem jsou podle me spravne varianty. Kdyby nekdo vedel co mám a co nemám dobře, tak prosím napište, budu rád. Děkuji :)

Všechno OK akorát u jednoho nemáš CAPS LOCKem ani jednu možnost, tak tam bych dal:
…since I finished primary school.

That's all.

I haven't seen most of my old friends since I finished primary school. – ve vedlejší věty časové je minulý čas „since I finished primary school.“

Tímto souvětím si nejsem moc jist: Now, that I HAVE ALMOST FINISHED/almost finished at secondary school, my thoughts are turning towards the future.

Jinak je to všechno správně. =)

Orim byl rychlejší. =)

Děkuji, aha opravdu to jsem přehlédl a nedoplnil :) Děkuji za kontrolu. :-)

Prosím o radu. Název skladby pro klavír „Sneaky business“-jak byste přeložili? Díky za tipy.****

sneaky – je někdo/něco, kdo/co je záludný, mazaný a dělá věci tajně aby o nich jiní nevěděli (levárna/levo­ta)…jako had

Já bych celé SNEAKY BUSINESS přeložila jako navrhované LEVÁRNA/LEVOTA (viz jarmi1 výše).

Ale nevím, zda se to hodí jako název pro skladbu pro klavír… :-/

není ta skladba z Růžového pantera? V jedné scéně (v češtině) zaznělo: „Někdo hrál nepoctivou hru“ – to když zloděj zjistil, že nějaký jiný zloděj už sejf vykradl.

Since last year, I…him only once
Spravně bylo have seen, ale proč nemůže být prostý minulý saw? diky :)

Jako, že se něco stalo jednou (že mám určitou zkušenost)?

Nejde o to, že mám určitou zkušenost, ale o neukončenou dobu. Srovnej:
Since last year, I have seen him once.
Last year, I saw him once.
V první říkáš, že jsi ho viděl „zatím“ jednou, od nějakého okamžiku do teď, číslo se může změnit.
Ve druhém jde o ukončenou minulost, viděl jsi ho jednou a už se to nezmění.

to je přesne ono :) takže od minuly roku jsem ho viděl zatím jen jednou- předpřitomný čas. Tak třeba věta. Last year, I saw him once. to by byl minulý prostý, že? :) díkyyy, již po několikáté :)

Jeste jedna věc a to je mimo tohle téma. Budoucí čas: Myslím si, že nám bude věřit- I think that, she will be Believe us. Nebo tam nemá být „be“. nevim jak se rozhodnout :) díky Chocolatko ;) :-P

budoucí čas slovesa být – WILL BE
budoucí čas slovesa věřit – WILL BELIEVE

WILL BE BELIEVE je nesmysl.

ok,děkuji, ale věta třeba: our house „will be sold“ next month. Zde je to v pořádku. Tomu nerozumím :-/

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.