Help for English

pár testových otázek

 

Dobrý den, tak mám zase problém:)
týká se to jednoho testu.
1. věta: I suggest starting / to start a little earlier.
My jsme se učili, že suggest+ing je, že já se zapojím a suggest to + inf je že to navrhuji ale nezapojím se. Tak jaktože je správně jen starting, když nemám danou situaci.

2.věta I would have feel / would feel better today if I hadn´t been at the party last night.
Proč je správně would feel? Proč tam nemá být would have felt?

3. Věta That is a recipe for disaster with an ongoing crisis.
Co to znamená? Myslela jsem, že recipe je recept na vaření jen.

Děkuju mnohokrát.

1. SUGGEST musí následovat -ing tvar. „To“ je akorát když navrhujete někomu (What would you suggest to her?)
2. řekněte si tu větu česky: Cítila bych se líp (TEĎ), kdybych nebyla bývala šla na tu party. Větou „I would have felt…“ by se řeklo, že by mi bývalo bylo včera líp, kdybych tam nešla.
3. recipe for disaster = „recept“ na katastrofu. Když něco určitě způsobí, že se něco dalšího stane, můžete říct, že je to „recept“ – stjeně jako v čj

děkuju moc akorat s tim suggest si dovolim nesouhlasit, vždy´t můžu říct I suggest to punish him. a I suggest punishing him. a v 1. případě ho trestá někdo ale já ne a v 2. ho trestám i já…jestli mi rozumíš

uvidíme, třeba ještě poradí Marek:-) já se zas naopak vždycky učila, že po suggest se vůbec infinitiv nedává…

podívala jsem se do Macmillana, a ten píše:
When suggest means ‘to offer an idea or a plan for someone to consider’, it is never followed by an infinitive. Use the pattern suggest doing something:

WRONG:The government suggested to construct another railway link to the mainland.

RIGHT:The government suggested constructing another railway link to the mainland.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.