Help for English

Prosím pomoc

 

Ahojte. Potrebujem surne rychlo prelozit 2 vetičky.
Už dlho mi netelefonoval, myslim, že odišiel do zahraničia. Druhá veta je : Pred týždňom som chcel ísť na koncert, ale nedostal som lístky. Ďakujem

He hasn't been calling me for a long time, I think he came abroad. I wanted to go to the koncert one week ago, but I didn't get the tickets. Smad to je dobře

mozna tam je phoning,nevim jistě

  1. he hasn't called me for a long time, I think he has gone abroad.
    1. I wanted to go to a concert last week but I couldn't get the tickets.

jé tak sem se aspon snazila.. Ale muzu se zeptat proc by v té první vete nemohl být předpřítomný průběhový? Vždyt ten dej ještě stále trvá až do tedka.. Aspon nás to takhle ucili ve skole.
A prosím ještě jedna otázka,co to znamená v hovorové ang. „hit the flo“ Slyšela jsem to už v mnoha mareckých písničkách an ikde nemůžu najít co to znamená. Navís o je pro všechny osoby stejné,př: She hit the flo. A né hitS.. Díky za opdoved

hit the floor = tancit jak diva.
Ve treti osobe neni s protoze je to zrejme v minulem case (nepr. sloveso hit – hit – hit). 8-)

předpřítomný průběhový by tam být nemohl. Říkám, že dlouho mi nezavolala, po dlouhou dobu to neproběhlo.

oo dekuju moc..Takze floor se dá nespisovně říct flo.. Super díky moc

Chtela bych se zeptat.Nikde nemuzu najit vysvetleni Should,Would.predem moc dekuji :-)

SHOULD i WOULD může znamenat spoustu věcí… Najdete to např. mezi modálními slovesy, podmínkovými větami, nepřímou řečí atd atd.

dekuju,ja jen nevedela kde to mam hledat.

ludia,,vedel by mi niekdo pomoct, potreboval by som nejake testy alebo nieco podobne,na primacie skusky z angliny,, ak o niecom viete,, tak dajte vedet. diki

co třeba Help for English????

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.