Help for English

worthy X worthwhile

 

znamená to totéž nebo je v tom nějaký rozdíl? :?:

WORTHY – když je někdo něčeho hoden, když si něco zaslouží
WORTHWHILE – když něco stojí za to.

měla jsem nějakou formu slovíčka „WORTH“ doplnit do tohoto textu:
Looking back, I don´t regret spending those weeks in sports complexes. They were definitely ___, and they led to a great improvement in my sport and social skills.

potom WORTHWHILE.

He deserves respect. – He´s worthy.

The sport centers were definitely worthwhile. – It was worth it spending the weeks there.

Pochopil jsem to správně?

ano.

mně se u té druhé dvojice vět nezdá to IT. Myslím, že je to buďto: It was worth it.(stálo to za to) anebo: It was worth spending…

Máte pravdu, já četl jen tu první z nich, odsouhlasil jsem WORTHWHILE… ale dál nečetl. Celá ta druhá věta je zvláštní, i to s tím THE WEEKS apod.

takže to vaše worthwhile není k těm complexes, ale k těm weeks? A není to jedno? Jestli stály za to ty týdny nebo ty komplexy? Proto sem napsal the centers were worthwhile. A s tou druhou, to bude teda jen bez toho „it“?

prostě:
WORTHY – hodný (něčeho), nebo ctihodný (např. občan)
WORTHWHILE – stojící za to, co se vyplatí

U toho THE WEEKS nechápu, jak to myslíte. Jaké týdny? Kolik týdnů?

Vždytˇ to měla v té větě: „I don´t regret spending those weeks in sports complexes. They were definitely worthwhile“ – tedy stály za to ty týdny, strávené tam, nebo ty komplexy stály za to? Prot sem se ptal, jestli to není jedno.

The movie was worthwhile = It was worth it
I don´t regret waiting such a long time = It was worth waiting

to s tím WORTHWHILE máte dobře, jak jsem říkal. Špatně bylo to za tím.

znělo tam divně to THE WEEKS… bez kontextu. Kdyby tam bylo THE WEEKS SPENT THERE… ALL THOSE WEEKS apod… pak by to bylo lepší.

Opravdu je IT WAS WORTH WAITING spravne? Ja bych podle toho vyznamu spise rekl IT WAS WORTHWHILE WAITING – STALO TO ZA TO CEKAT.

Správně by bylo THE WAITING WAS WORTH IT. A nebo something WAS WORTH WAITING FOR (stálo za to si na to (něco) počkat).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.