Help for English

Zkušenosti z USA

 

Ahoj, chytám se na krátkou služební cestu do USA. Jelikož je to moje první cesta za moře, rád bych, kdyby se někdo z vás mohl podělit o pár zkušeností. Jsou to možná hlouposti, ale i na ty bych chtěl být připraven.

1) chystá se taxíkem z letiště do hotelu
- je zvykem sedat v USA do taxíku dopředu vedle řidiče nebo vždy dozadu?
- jaké se dává taxikáři dýško. Myslím tím výška tipu?
- mám právo požadovat po taxikáři stvrzenku o zaplacení? Chtěl bych si totiž výdaj za taxíka nechat proplatit u zaměstnavatele. Máte někdo zkušenost s jakou ochotou taxikáři „receipt“ vydávají.

2) jak je to s „všimným“ v restauracích. Je běžné dávat TIP ve všech typech restaurací (McDonald aj.) nebo jen v lepších restauracích a v jaké výši?

3) a co v hotelu? Mám být ubytován v hotelu za cca 150 dolarů za noc, což je taková střední třída. Jaké jsou zvyklosti? Za co všechno se platí? Liftman, pokojská, nosič zavazadel (porter)

No, zatím mě nic víc nenapadá. Kdyby jste měl někdo s podobnými věci zkušenosti, vaše rady uvítám. Díky moc.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.