Help for English

It - Je veta garmaticky spravne?

 

Firstly, I would appreciate it if you could inform me if vegetarian food is served during lunch and dinner.

myslím, že to není wrong-wrong, ale lepší je varianta bez toho „it“

Já bych to taky dala rozhodně bez „it“.
Dokonce ani česky by mi tam „to“ nesedělo.

Je to FIRSTLY spravne? Nekde jsem cetl o rozdilu mezi FIRST a FIRSTLY a vim ze jedno se pouzije kdy chces rict NEJDRIVE…ALE POTOM ve smyslu ze to nakonec bylo jinak. Ale ted se nepamatuju co je co.

FIRSTLY je něco jako zaprvé. Tedy je to jen označení toho, v jakém sledu vy něco zmiňujete, ale ty věci, které zmiňujete, v žádném pořadí nejsou. Je to jen vaše volba.

Potřebujete např. poslat pozvánky, zavolat obchodnímu partnerovi a uklidit si na stole. To jsou tři věci. Pokud je jen někomu zmíníte, co všechno potřebujete udělat, můžete použít FIRSTLY, SECONDLY, LASTLY apod. Pokud ale chcete říct, že nejdřív je potřeba udělat jedno, potom druhé a nakonec třetí, ve stanoveném pořadí, použijete např. (AT) FIRST, THEN, a FINALLY.

Ted jsem si dival na Cambridge online a zjistil jsem, ze ten vyznam o kterem jsem psal, tedy ze nejedrive to bylo nejak ale nakonec to dopadlo jinak by melo mit AT FIRST.

http://dictionary.cambridge.org/define.asp?…

Ale Marek zminuje i to „klasicke“ pouziti,takze asi to jde pouzit v obou pripadech.

you become stressed and forgetful … nemoze byt you become stressful and forgetful?

stressed = vystresovaný
stressful = stresující (např. práce atd.)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.