Help for English

Učebnice pro začátečníka

 

Dobrý den, jakou byste mi doporučili učebnici pro úplného začátečníka, který má 35 let?

děkuji.

Přesouvám do kategorie Ostatní.

A nemáte nějaký tip na tu učebnici? Děkuji.

Jaké jsou vaše další požadavky (popř. požadavky toho začátečníka, jestli vy jen doporučujete dále)? Chce učebnici pro samouky, má ji do kurzu a výběr je na studentech, chce učebnici jen v EN, nebo musí mít češtinu jako výkladový jazyk… :-)

edit: popř. je to falešný začátečník, či zatím angličtinou nepolíben… :-D

Chtěla bych učit bratra – soukromě, je zatím tímto jazykem nepolíben. Pokud možno by mu vyhovovala i transkripce a předklad do češtiny.

Jako zástupce “staré školy” bych doporučil vylepšenou verzi této klasiky:

http://www.fortuna.cz/…2d2d488.html

čím dřív ho naučíte využívat hfe, tím víc podpoříte jeho nadšení :-) Třeba už jen to zkoušení slovíček může být i zábava:

http://www.helpforenglish.cz/…-okruhy-easy

a to skoro ani nezmiňuju lekce pro začátečníky

A pak třeba tyto články: News in levels

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 12 lety

Jako zástupce “staré školy” bych doporučil vylepšenou verzi této klasiky:

http://www.fortuna.cz/…2d2d488.html

děkuji za tip, dám na Vaši radu, pořizuju učebnici včetně klíče a CD

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 12 lety

čím dřív ho naučíte využívat hfe, tím víc podpoříte jeho nadšení :-) Třeba už jen to zkoušení slovíček může být i zábava:

http://www.helpforenglish.cz/…-okruhy-easy

a to skoro ani nezmiňuju lekce pro začátečníky

A pak třeba tyto články: News in levels

To určitě budeme využívat, sama mám www.helpforenglish.cz moc ráda.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pavlatko vložený před 12 lety

děkuji za tip, dám na Vaši radu, pořizuju učebnici včetně klíče a CD

Welcome. Myslím, že určitě nebudete zklamáni. Sám jsem s touto učebnicí začínal své řádné studium Angličtiny, dnes ji používám k výuce a nedám na ni dopustit, což samozřejmě neznamená, že ostatní učebnice jsou horší kvality. No a když to spojíte s HFE jak radí jarmi1, pak učení jistě půjde samo. Good luck.

Vím, že učebnice od Peprníka hodně lidí kritizuje (např. i pan Vít), hodně lidí si je ale zase chválí. Já jsem s ní nikdy do styku nepřišel, takže na ni žádný názor nemám. Zajímalo by mě, jaké jsou ty její údajné nedostatky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před 12 lety

Vím, že učebnice od Peprníka hodně lidí kritizuje (např. i pan Vít), hodně lidí si je ale zase chválí. Já jsem s ní nikdy do styku nepřišel, takže na ni žádný názor nemám. Zajímalo by mě, jaké jsou ty její údajné nedostatky.

Ta učebnice prostě nemá to, co by učebnice měla mít. Není tam ANI JEDINÉ CVIČENÍ zaměřené na komunikaci. Jen čtení s překladem, učení se slovíček, učení se gramatiky, cvičení na gramatiku a konec. Ani jedno cvičení na čtení s porozuměním, ani jedno jediné cvičení na poslech s porozuměním, ani jedno cvičení na speaking, ani jedno cvičení na writing. Takto se angličtina prostě neučí, tedy žádný jazyk.

Bohužel se na té učebnici nedá pochválit nic. Ani výběr slovní zásoby. V první lekci se naučíte např. slovo úterý (nebo jiný den) ale žádný další už ne. Jen rpoto, že je to slovo ve článku.

Texty jsou navíc sexistické, plné hloupých stereotypů.

Gramatika je vysvětlována velmi zavádějíím způsobem, plná polopravd. Některé jevy se dají aplikovat pouze na danou lekci, mimo ni bohužel neplatí a studenti pak nechápou.

Mohl bych pokračovat dál a dál. Opravdu, je to jedna z nejhorších učebnic, která kdy na trhu byla… pokud nepočítám smozřejmě převratné zázračné a kouzelné metody…

Alespoň dobrý materiál, který mohou studenti anglické didaktiky ve škole kritizovat. :-) Učitelé didaktiky ji pak mohou používat jako ‘tak takhle ne, milí studenti’.

proč se vlastně ještě prodává? Vždyť už musí mít let… pochybuju, že by se nějak změnila od prvního vydání.

Pokud pavlatko bude používat jen Peprníka, tak to je špatný. Pokud to bude doplňovat dalšími materiály, dá se to vzít jako základ (samozřejmě tu vyvstává otázka, na co je jí vlastně ta učebnice, ale dá se to).

Osobně bych taky trochu řešila, zda má sama pavlatko zkušenosti s učením, či je to i pro ní novinka, protože i to může být zádrhel – nic proti vám, nic o vás nevím, jen mám já zkušenosti s učením a (aby ta hodina měla smysl) příprava na hodinu mi kolikrát trvá déle, než samotná hodina.

Sama bych vám doporučila začít bratra učit pomocí těchto stránek a jejich kurzu pro začátečníky – pro vás minimální příprava (jen si projdete předem lekci, abyste věděla, co tam je, jak se co vyslovuje apod.) a on bude od začátku vlastně pracovat sám, ale s vaší pomocí. Až se trochu v angličtině zorientuje, což by mělo být na konci kurzu pro začátečníky, můžete sáhnout po učebnici, zopakovat si to, co už umí, popř. se tam dozví i něco nového, dál ho vést k určité samostatnosti – doplňující články a cvičení na h4e budou ideální. Na samotnou učebnici od Peprníka bych se nespoléhala. Já ji měla na základní jazykové škole (ne tuhle přímo, ale podobný typ) a opravdu to nebyl dobrý základ. Tehdy se ale celoplošně učilo prostě jinak, drilově. Článek, slovíčka, fráze, zkoušení slovíček, gramatika, cvičení ve škole, 1 za domácí úkol. A znovu to samé s novou lekcí. Jak křeček v tom běhacím kolečku. Těšila jsem se na hodiny, kdy přišel Friendship, protože jsme z toho kolečka mohli vystoupit… :-)

Pročtěte si také rady Jak na to.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.