Help for English

Raymond Murphy on English Grammar in Use (interview )

 

Rozhovor s R. Murphym

Raymond Murphy

Thank you very much for the link. It's good to know where the idea came from and to know the look of the author. :-)

Great video, really. English transcription is available so that you can listen to what Raymond is saying and read the text at the same time. Such combination is very effective way of improving your listening skills.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mycroft vložený před 12 lety

Rozhovor s R. Murphym

Raymond Murphy

Raději chválím, než nechválím, ale zažila jsem osobně RM v Brně na konferenci a byla jsem moc a moc zklamaná. Nechci tady rozpoutat “válku” druhu Murphy x Swan, ale za sebe zcela jasně vím, kam lingvisticky patřím. Nicméně díky za video.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 12 lety

Raději chválím, než nechválím, ale zažila jsem osobně RM v Brně na konferenci a byla jsem moc a moc zklamaná. Nechci tady rozpoutat “válku” druhu Murphy x Swan, ale za sebe zcela jasně vím, kam lingvisticky patřím. Nicméně díky za video.

Jojo :-) A já bych ještě přidal jméno Betty Azar.

A přidám i video Teaching Grammar in Today's Classroom (je tam Betty Azar i Michael Swan).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Jojo :-) A já bych ještě přidal jméno Betty Azar.

Už jsem se bála, že k tomu nedojde. ;-) Na video juknu doma a už se těším! :-)

Uf, už jsem se bál, že jsem jediný, komu Murphy tak úplně nevyhovuje… :)
Mnohem více se mi líbí způsob a knihy Michaela Vince.

(Jinak video jsem shodou okolností viděl už před rokem po srazu HFE, kde jsem se dozvěděl o novém vydání. ;-)

Asi nevím moc souvislosti, chtěla jsem se zeptat, proč tak nemáte rádi RM? Jedná se o to jak vystupuje či je něco na jeho knihách? Mou nejpoužívanější knihu je momentálně EGU, tak mě to docela zajímá. :-)

Ona ta nelibost začíná, dejme tomu, ignorací a jde až po nevraživost. Jde ale pouze o to, že některým Murphy prostě nevyhovuje. Já jsem ho hodně používala tak před pěti lety, ale pak jsem od něj tak nějak podvědomě začala upouštět – protože jsem objevila Swana, který mi zkrátka vyhovuje víc. Nenechte se ale tím zmást. Každý jsme jiný, každý má jiné potřeby a každý se taky učí anglicky z jiného důvodu, s jiným cílem, s jinou motivací. Pokud vám vyhovuje Murphy, okay, no problem. Jen – jako učitel – navrhuji, abyste se neuzavřela pouze s Murphym, ale dívala se i u ostatních zdrojů (samozřejmě těch ověřených a dobrých zdrojů). Prostě nezakrnět (jako se to právě, myslím, stalo Murphymu – a toto není kritika jeho práce, protože ta je dobrá, jen se asi za těch 25 let, kdy tu knihu vydává, moc nezměnilo).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Jojo :-) A já bych ještě přidal jméno Betty Azar.

Dík za rozšířený obzor s Betty Azar, pozdravy, K. ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

A přidám i video Teaching Grammar in Today's Classroom (je tam Betty Azar i Michael Swan).

Michael Swan is brilliant! I love him! And so are Betty and Keith! Thanks Roman for sharing this. I gotta go to Beroun…

Jsem docela rád, že už vím, jak vlastně celá EGU vznikla. Raymond byl nedávno i v Praze. Myslím, že tam měl nějaký seminář a proklamoval tam i EGU a z druhé ruky, která tam byla, jsem slyšel dobré dojmy. Sám posoudit nemůžu.

Teď jsem dokoukal to 40minutové video bez přestávky a je to opravdu něco. Nejvíce jsem se asi zasmál se Swanem a jeho three golden rules. :-D
Díky za odkazy. Na tohle se vždycky skvěle kouká.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 12 lety

Dík za rozšířený obzor s Betty Azar, pozdravy, K. ;-)

No právě že mně se dostaly do ruky učebnice gramatiky od Betty Azar už hodně dávno (to ještě existovala americká verze pod značkou Azar). Pak to koupil Longman.

Jsou to tři úrovně: červená (basic) pro začátečníky, černá (fundamentals) pro středně pokročilé a modrá (understanding and using) pro pokročilé.

Líbí se mi na těchto učebnicích hlavně to, že gramatiku vysvětlují “postupně”, staví jednu věc na druhou, a stejně jsou dělaná i cvičení. Prostě vysvětlí kousek, pak jsou cvičení (jak písemná, tak ústní do hodiny), pak přidají další kus související gramatiky a cvičení pak obsahují základy i pokročilejší část atd.

To je zajímavé. Děkuji za rozšíření obzorů. A jaké učebnice tedy používáte při výuce? Zatím ještě neučím, ale chystám na pedagogickou fakultu a tyhle věci dost zajímají.

Dnes se kouknu na druhou část videa. Betty a Swan jsou velmi sympatičtí a vtipní.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.